Gözyaşlarını tutamadı!

Gözyaşlarını tutamadı!

ABD Başkanı Barack Obama, seçim kampanyasını dün akşam gözyaşları ile tamamladı.

Iowa eyaletinin Des Moines şehrinde belki de kariyeri için son seçim çalışmasına katılarak sandıktan çıkacak sonucu beklemeye başlayan Obama , burada kalabalığa seslenirken gözyaşlarını tutamadı.

Iowa, 2008 yılında Demokrat Parti'nin başkan aday adaylığı için yapılan ön seçimde kimsenin fazla şans tanımadığı Obama'yı kazandırmıştı. Başkan Obama, Iowa seçmenine, "Sizden, başladığımız işi bitirmemiz için buraya yardım istemeye geldim. Zira değişim hareketimizin başladığı yer burasıdır." dedi.

Henüz başladıkları işi bitiremediklerini belirten Obama, seçmenden dört yıl daha kendisine süre vermesini talep etti. Obama konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kim bu değişim için nefesi yettiği kadar çalıştıysa onlara teşekkür etmek istiyorum. Sizler bu kampanyayı kendi kampanyanız gibi üstlendiniz. Başladığı bu noktadan ülke geneline taşıdınız; ki bizimle alay ettiklerinde siz 'Biz yapabiliriz'' (Yes we can) dediniz ve biz de yaptık. Her şeye rağmen bunu yapabildik!"

Obama, daha sonra sol gözünden gelen yaşı silmeye çalıştı. 20 bin kişinin katıldığı kalabalığa hitap eden Obama başkan olarak göreve gelmesini şöyle özetledi:

"Bir sesin neler yaptığına örneksiniz. Bir ses bir odayı dönüştürür. Bir oda bir şehiri, bir şehir bir eyalette değiştirir. Bir eyalet bir millet... Bu millette de tüm dünyayı değiştirebilir. Iowa; sizin sesiniz 2008'de dünyayı değiştirdi."

Obama, Iowa'daki konuşmasından sonra seçimlerin sonucunu beklemek için Chicago'daki evine çekildi...

Obama, seçmenleri telefonla aradı

ABD'de başkanlık seçimi için oy verme işlemi devam ederken, adaylar çalışmalarını sürdürüyor.

Demokrat Parti adayı Barack Obama, Chicago'da kurulan kampanya merkezindeki çalışmalara destek verdi. Obama, seçmenleri telefonla arayıp sandık başına gitmelerini istedi...

Obama basketbol oynadı

Kentteki seçim kampanyası noktalarına sürpriz ziyaretlerde bulunan Obama, sandıklar kapanmadan son şanslarını deneyerek seçmenlere telefon ve sosyal medya yoluyla ulaşmaya çalışan gönüllere destek veriyor ve kampanyasının son durumunu değerlendiriyor.

Bunun yanında Obama, geleneğine uyarak, seçim sonuçları açıklanmadan önce arkadaşları ve danışmanlarıyla basketbol oynayıp, stres atmaya çalıştı.

Kentte değişik noktalardaki geniş güvenlik önlemleri dikkati çekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.