Gençsisiad Tecrübe Paylaşım Gezisinde Bir Araya Geldi

Gençsisiad Tecrübe Paylaşım Gezisinde Bir Araya Geldi

Sincan Etimesgut Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SİSİAD) bünyesinde faaliyet gösteren Genç İşadamları Komisyonu (GENÇSİSİAD) ASO 1.

Sincan Etimesgut Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SİSİAD) bünyesinde faaliyet gösteren Genç İşadamları Komisyonu (GENÇSİSİAD) ASO 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Aksan Kardan aks ve şaft üretim fabrikasına tecrübe paylaşım gezisi düzenleyerek, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Faut Erdoğan’dan iş tecrübeleri ve üretim sektörü hakkında bilgi aldı.

Tecrübe paylaşım gezisinden sonra Yönetim Kurulu Başkanı Ali Faut Erdoğan, iş hayatı ve üretim sektöründe edindiği tecrübeleri paylaştı. Sanayi sektörüne girmeden önce iki yıl teknik öğretmenlik yaptığını söyleyen Erdoğan; “Üretmek aslında öğretmenliğin temelinde var. Üretim yapmak için ilk önce öğrenmeyi ve öğretmeyi daha sonrada üretmeyi sevmelisiniz” dedi.

Hangi sektörde iş yaparsanız yapın, hayatta rolünüz ne olursa olsun yaptığınız işte dürüst olun diyen Erdoğan; “Ben ne kadar şerefliyim? Ne kadar haysiyetliyim? diye merak ediyorsanız, yaptığınız işin kalitesine ve meşruiyetine bakın’’ diye konuştu.

‘SORGULANMAYAN HAYAT YAŞAMAYA DEĞMEZ’

Sokrates’in ‘Sorgulanmayan hayat yaşamaya değmez’ sözünü hatırlatan Erdoğan şöyle devam etti; ‘’Her üretici aynanın karşısına geçip, ‘Ben sözümde duruyor muyum? Hayatımı sorguluyor muyum? Diye kendine sorup, kendi prensiplerini oluşturması gerekiyor. Bir üretici, sanayici veya işadamı bir işi yapacaksa dürüst, ahlaklı ve ticaret hukukuna riayet ederek faaliyet göstermeli. Aksi taktirde, faaliyet gösterdiği sektör ne olursa olsun kalıcı olamaz. Ben iş hayatımda başarılı oldum ve bu başarıyı verdiğim sözü yerinde ve zamanında yapma prensibim sayesinde gerçekleştirdim. 43 yıllık sanayicilik hayatımda hep üretim odaklı düşündüm. Bu sektörde 3 defa iflas ettim, ama hiçbir zaman pes etmedim. Bunun yanında yurt içi ve yurt dışı sanayi üretim fuarlarına sık sık katıldım. Ülkemizde yıllardır Türk, Kürt, Alevi ayrımı yaparak ayrılık tohumu ekmeye çalışanlar hem üretim potansiyelimizin önüne geçtiler, hem de en ufak bir makina parçasında bile dışarıya bağlı kalmaya mecbur ettiler.’’ ifadelerini kullandı.

Tecrübe paylaşım gezisinde konuşan GENÇSİSİAD Komisyon Başkanı Emre Ekinci de, Aksan Kardan LTD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Faut Erdoğan’a teşekkür ederek, plaket taktim etti. Geziye GENÇSİSİAD Komisyon Başkanı Emre Ekinci, Başkan Yardımcısı Emre Kadir Ceylan, Komisyon Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Güven, Buğra Turgut, Emre Ergün, Korhan Uyar ve komisyon üyeleri katıldı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.