Gençlikte mezuniyet heyecanı

Gençlikte mezuniyet heyecanı

AGD Konya Şubesi Üniversite Komisyonu, fakülte ve yüksekokullarından bu yıl mezun olan 140 genç için mezuniyet ve devir teslim töreni düzenledi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi her yıl düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği mezuniyet törenini bu yıl da gerçekleştirdi. 2010-2011 eğitim öğretim yılında fakülte ve yüksekokullarından mezun olan AGD üyesi gençler için düzenlenen mezuniyet törenine Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı ve Konya Milletvekili Adayı Mustafa Özkafa, Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen, İl Müfettişi Halil İbrahim Erkan, AGD Bölge Sorumlusu Bahri Kırışık, AGD Konya İl Başkanı Yusuf Güneş ve çok sayıda davetli katıldı.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN MARŞ MOTORU GENÇLİKTİR

Gençlik Eğitim Kurumları Konferans Salonu’nda düzenlenen mezuniyet töreni yemek ikramı ile başladı. Programın açış konuşmasını yapan AGD Konya Şubesi Üniversite Komisyonu Başkanı Vahdettin Altınova, Konya’da milli ve manevi değerlerine bağlı, Milli Görüş camiasının temel taşını teşkil eden önemli bir ilde üniversite başkanlığı yapmanın gururunu yaşadığını söyledi. Dört yıl boyunca üniversite komisyonu bünyesinde değişik görevlerde bulunarak değişik çalışmalara imza attıklarını söyleyen Vahdettin Altınova, “Gençliğimizin her geçen gün milli ve manevi değerlerinden uzaklaştırıldığı bir dönemde bizim de sorumluluğumuz artmaktadır. Bizler de bu aşamada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için üniversitede değişik faaliyetlerde bulunduk. Konferanslar, eğitim programları, sohbetler tertip ederek, bütün üniversite gençliğine ulaşmaya çalıştık. Bu çerçevede Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 15 bin Kur’an’ı Kerim meali dağıttık” diye konuştu. Milli Görüş’ün motorunu teşkil eden Anadolu Gençlik Derneği’nin marş motorunu da üniversite komisyonunun teşkil ettiğine işaret eden Altınova, “Bugün üniversite başkanlığını devrediyorum. Benim arkadaşlarıma tavsiyem, ihlasla çalışalım. Yorgunluk, bıkkınlık, ümitsizlik, karamsarlık, kırgınlık, küskünlük sözcüklerini bir paçavra gibi hayatımızdan söküp atalım. Sevginin galip gelmesi için çalışan insanlar olalım” dedi.

Açış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Saadet Partisi Konya Milletvekili Adayı Mustafa Özkafa da okullarından mezun olan öğrencilerin AGD ile bağlarını koparmamaları gerektiğini vurgulayarak, “Okullarınızdan mezun olurken iki diploma birden alıyorsunuz. Birisi fakültenizin vermiş olduğu diploma, diğeri de AGD’nin verdiği diplomadır. Dernekler genel olarak olup bitenden haberdar olmamızı, faydalı bir istikamete yürümemizi sağlar. Şu an hayatımızın en önemli merhalelerinden birindeyiz. Bundan sonra bizi hayatın zor koşulları kuşatmaya başlayacak. Bu zorluklar karşısında dik durabilmek için bu teşkilatın çatısı altından ayrılmayın” diye konuştu.

AGD BİR ÜNİVERSİTEDİR

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen de AGD’den mezun olmanın üniversite mezunu olmak anlamına geldiğini söyleyerek, gençlere her zaman daha iyisini bulma gayreti içerisinde olmalarını tavsiye etti. Gençlerin hayatın gerçeklerini yaşadıkları öğrencilik sürecinde yavaş yavaş öğrenmeye başladığını belirten Şen, “Hayat şartları bizi ister istemez bu teşkilat ağından çekip almak isteyecektir. Bunu unutmamalı ve AGD halkasından çıkmamalıyız” ifadelerini kullandı. Müslümanların idareci olması gerektiğine işaret eden AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş ise, “Dünya Milli Görüş’ü bekliyor. Bu nedenle mezun kardeşlerimiz gittikleri yerlerde en üst makamlara ulaşmanın çabası içerisinde olmalıdırlar. 17. yüzyıldan itibaren Müslümanlar yöneticilik yapmayı terk ettiler. Bundan sonra bütün musibetler başladı. Emreden, Siyonist güçler oldu. Bunu önlemek için bizim yeniden ayaklanmamız, kendimize gelmemiz ve kendi kendimizi yönetmemiz gerekmektedir. AGD olarak biz bunu sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından AGD Üniversite Komisyonu devir teslimi yapıldı. Devir teslim törenin ardından üniversiteden mezun olan AGD öğrencilerine mezuniyet plaketi verildi.

RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.