Gençlik ve Spor Bakanı Bak: Gençlerimizin araştırmacı olmasını istiyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Bak: Gençlerimizin araştırmacı olmasını istiyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Gençlerimizin araştırmacı olmasını istiyoruz. 'Dene yap' atölyelerinde teknolojiye yaklaşmalarını, kodlamayı, teknolojiyi bilmelerini istiyoruz." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Gençlerimizin araştırmacı olmasını istiyoruz. 'Dene yap' atölyelerinde teknolojiye yaklaşmalarını, kodlamayı, teknolojiyi bilmelerini istiyoruz. Buna yönelen gençlerimizin ışığı olmak istiyoruz ama en önemli şey, bu vatanı sevmelerini istiyoruz." dedi.

Temasları kapsamında Düzce Valiliğini ziyaret eden Osman Aşkın Bak, şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Selçuk Aslan'dan kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı, İl Koordinasyon Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Bakan Bak, Kiremit Ocağı Mahallesi'ndeki Gençlik Merkezi'nde okçuluk eğitimi alan sporcuların antrenmanını izledi, halı sahadaki çocuklarla futbol oynadı. Down sendromlu çocukların halk oyunları kursuna da giden Bak, özel çocuklarla horon tepti, merkezin yanındaki 5 dönüm alanda inşa edilecek Çok Amaçlı Spor Merkezi'nin proje sahasında incelemelerde bulundu.

Bak: Gençlere yapılan yatırımları önemsiyoruz
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen "Gençlik ve Sporcu Buluşması"na iştirak eden Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sporun içinden gelen birisi olduğunu hatırlatarak, gençler için spor kültürünün sürdürülmesinin önemini vurguladı.

Gençlik merkezlerinde tiyatrodan müziğe, sanattan dil öğrenmeye, teknolojiye kadar pek çok eğitimi talep doğrultusunda gerçekleştirdiklerini anlatan Bak, bunların hem eğitici hem öğretici olduğunu, ayrıca paylaşmayı da sağladığını aktardı.

Bak, en önemli önceliklerinden birisinin bağımlılıkla mücadele olduğunu vurgulayarak, "Yani internet bağımlılığı, uyuşturucu, içki, alkol başta olmak üzere gençlerimizin geleceklerini, toplumumuzun değerlerini tehdit eden pek çok konuda önleyici olarak etkin mücadele yürütüyoruz. O yüzden gençlere yapılan yatırımları önemsiyoruz." diye konuştu.

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.