Gençlik Eğitim’den yeni yaklaşımlar

Gençlik Eğitim’den yeni yaklaşımlar

Gençlik Eğitim Kurumları, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları Mevlüt Kuntoğlu ile M. Yaşar Terzi ve Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Acarın katılımıyla Ilgında termal otelde hizmet içi eğitim semineri gerçekleştird

Gençlik Eğitim Kurumları Strateji ve Ar-Ge Merkezi-İnsan Kaynakları Yönetimi tarafından düzenlenen organizasyon çerçevesinde Gençlik İlköğretim Okulu ve Enderun Okulları’nın tüm öğretmenlerine, ‘Etkili İletişim ve Eğitim - Öğretimde Yeni Yaklaşımlar’  başlıklı 6 saatlik hizmet içi eğitim semineri verildi. 130 katılımcıyla gerçekleşen seminer çerçevesinde Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Ali Murat Sünbül, ‘Eğitim - Öğretimde Yeni Yaklaşımlar, Öğretimde Çok Yönlü Sunu’, Öğr. Gör. Dr. Ercan Yılmaz, ‘Okulda Kalite Bilinci ve Sağlıklı İletişim, Ölçme - Değerlendirmede Yeni Yaklaşımlar’, Öğr. Gör. Bünyamin Yılmaz ‘Öğretimde Etkili Planlama, Etkili Öğretim Yöntem ve Teknikleri’ konularını ele aldı.
Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt Kuntoğlu’nun ve Konya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Acar’ın açılış konuşmalarının ardından ilk oturum başladı. Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt Kuntoğlu, Gençlik Eğitim Kurumlarına eğitime gönül verdiği için teşekkür ederek, yapılan çalışmadan dolayı Gençlik Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisini ve tüm müdür ve müdür yardımcılarına tebriklerini sundu.
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Acar da, Konya’da kaliteli eğitimin öncüsü olan ve her an sürekli iyileştirme sürecini uygulayarak kalitesini ve standartlarını durmadan yükselten, ayrıca 2008–2009 Eğitim Öğretim Yılı’nda ‘MEB Yılın En Kaliteli Okulu’ kategorisinde’ il birincisi olan Gençlik İlköğretim Okulu’nu ve ‘MEB Yılın En Kaliteli Ekibi’ kategorisinde Konya il birincisi olan Enderun Okulları’nın tüm çalışanlarını tebrik etti.
İkinci bölümde konuşan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, eğitim-öğretimde özel okullara çok büyük vazifeler düştüğünü ifade etti. Gençlik Eğitim Kurumları’nın yenilikçi yaklaşımları takip ettiğini söyleyen Halil Şahin, üniversite ile işbirliği yapılması ve ortak çalışmalar imza atılmasından dolayı Gençlik Eğitim Kurumlarını takdir ettiklerini ve kalite yolculuğunda aldıkları mesafeyi mutlulukla izlediklerini vurguladı. Yeni müfredatı hızla uygulamaya başlayan Gençlik Eğitim Kurumlarının tüm öğretmenlerine gayretlerinden dolayı saygılarını sundu.
Seminerin ardından kısa değerlendirme yapan Gençlik Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen, tüm katılımcılara teşekkür etti. Ömer Şen, üretilen sinerjinin ikinci dönemin başlaması ile öğrencilere yansıtılacağını ve bunun Konya için müthiş artı değer olacağını sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.