Genç mimarlarda ‘rozet’ sevinci

Genç mimarlarda ‘rozet’ sevinci

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Konya Şubesi Polatoğlu Ahşap Ürünleri’nin sponsorluğunda Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yeni mezun mimarlara yönelik rozet takma töreni ile “Mesleğe hoşgeldiniz” dedi.

Programa Mimarlar Odası Konya Şube Başkanı Ahmet Övet, Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Dr. Aziz Hakan Altun, Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Tosun, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dicle Aydın, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Çınar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

MİMARLIK MESLEĞİ SADECE MEKANLARI DEĞİL HAYATI BİÇİMLENDİRİR

Mimarlık mesleğinin sadece mekanları değil hayatı biçimlendireceğine dikkat çeken Mimarlar Odası Konya Şube Başkanı Ahmet Övet, “Bilindiği üzere mimarlık mesleği sadece mekanları değil hayatı biçimlendirir. Bu biçimlendirme faaliyetinde genç ve dinamik bir şekilde aktif rol oynayacağınızdan hiç şüphem yok. Mesleğimizin özellikle son yıllarda giderek artan sorunlarıyla mezun olur olmaz karşı karşıya kaldığınızdan eminim. Mimarlık hizmetlerindeki nitelik sorunu malesef hepimizi yakından etkiliyor. Ülkemizdeki mimarlık pratiği dünyadaki diğer örnekleriyle karşılaştırınca tasarım kriterleri açısından oldukça kısıtlayıcı olabiliyor. Bu kısıtlama ekonomik sebeplerle de birleşince mimar çizgisi ne yazık ki hak ettiği değeri bulamıyor. Ancak sizlerin mesleğe yeni atılmış olmasının heyecanı ve coşkusu en büyük umudum. Siz taze meslektaşlarımızın enerjisi ile birlikte mimarlık camiamızın sorunlarına güncel ve uygulanabilir çözümler üreteceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

HER DAİM YANINIZDAYIZ

Mimarlar Odası Konya Şubesi olarak her daim meslektaşlarının yanında olduğunu ifade eden Övet, “Meslek hayatınızın her alanında Mimarlar Odası Konya Şubesi’nin en büyük destekçiniz olduğunu bilmenizi isterim. Çatalhöyük’ten bu yana yaşam enerjisinin hiç düşmediği bu topraklarda kentimizin ve mesleğimizin sorunlarına komisyonlarımızda birlikte çözüm üretmekten gurur duyacağız” dedi. Konuşmanın ardından mezunlara Polatoğlu Ahşap Ürünleri’nin hediye paketleri ile birlikte rozetleri takılırken Başkan Övet Polatoğlu Ahşap’ın genç yöneticisi Ömer Polat’a teşekkür plaketi takdim etti. Rozet Takma Töreni sanatçı Uğur Duman konseri ve gençlerin eğlencesi ile son buldu.

M. ALİ NURULLAHOĞULLARI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.