Genç girişimcilere altın öğütler

Genç girişimcilere altın öğütler

MÜSİAD Gençlik Kurulu Konya Şubesi'nin düzenlediği "Genç MÜSİAD Eğitim günleri" programları kapsamında bu hafta, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa'nın konuk olduğu "Yöneticilik ve Başarı Öyküsü" başlıklı eğitim seminerinde, Müteşebb


Genç MÜSİAD üyelerinin oldukça fazla ilgi gösterdiği programda Seyit Mehmet Buğa, başarı öyküsünü, müteşebbis, yönetici ve yönlendiricilerin görevlerini anlatarak önemlerinden bahsetti. Buğa, konuşmasında vergi bilincine de yer vererek şunları kaydetti; “Hem kullandığımız otomobilimiz iyi olsun istiyoruz, hem kasislere girmesin istiyoruz, hem de yolların yapımına katkı sağlamıyoruz. Bu asla olmaz, yani olmaması gerekir. Vergilerimizi tam ödeyerek hem devlete, hem de millette katkı sağlamamız gerek.”
Kazancın altın kurallarına da değinen Seyit Mehmet Buğa, genç girişimcilere şu tavsiyelerde bulundu. “Kazancın doğru büyümesi için sermaye ve çalışan topluma ihtiyaç vardır. Yine kazancın doğru büyüyebilmesi içinse, kazancın doğru paylaştırılması lazımdır. Sermaye, çalışan, pazar ve kurallar yoksa iş yoktur.”
Sorumluluğun asla paylaşılamayacağını söyleyen Buğa, “Sorumluluk asla paylaşılmaz. O zaman kargaşa çıkar. Her parça kendi görev bilincinde işini takip etmeli ve bir diğerini oluşan hatadan sorumlu tutmamalıdır. Şeytan başına gelenlerden dolayı Âdem (a.s.)’i sorumlu tutmuş. Âdem (a.s.) ise cennetten şeytanın teşviki ve tahriki yüzünden kovulmasına rağmen, şeytanı kötülememiş, ona suç yüklememiştir. Sorumluluk asla paylaşılmaz, paylaşılmamalıdır. Ülke gelişimini düşünüyorsak, müteşebbis işsizlere iş sağlamalı, böyle bir yükümlülüğe girmeliyizdir. İstikrarlı kazanmak ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlamak istiyorsak fiyatta rekabet yapmamalıyız. Bunun yerine kalitede rekabet etmeliyiz” diyerek sözlerini noktaladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.