Genç girişimciler Metroyu ağırladı

Genç girişimciler Metroyu ağırladı

Metro Turizm İç Anadolu Bölgesel Genel Müdürü, Konya Metro Seyahat Genel Müdürü Ahmet Yılmaz Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu tarafı

Yılmaz, “3 otobüsle başlayan bir firmanın nereden nereye gelebildiğini, bu gün burada bulunan genç girişimci arkadaşlarımızın girişimcilik ruhunun, girişimcilik ufkunu gelişmesi açısından, paylaşma amacıyla buradayım. Artık okulların meslek sahibi yapmadığını herkes biliyor. Okullar mesleğe nasıl girileceğini, o kapının nasıl açılacağının formülünü veriyor. Okulundan mezun olanlar da bu formülleri kullanarak meslek sahibi olmak için hayata atılıyor” dedi. 
“İŞİMİZİ YENİLİKLERLE GELİŞTİRİYORUZ”
Genel Müdür Ahmet Yılmaz şunları söyledi: “Girişimcilik ufkunu geliştirmiş insanlar meslek sahibi olma konusunda diğerlerine göre daha şanslı. Girişimcilik sadece bir mesleki alanda bir işletme açmak değildir. Bu meslekin her döneminde girişimcilik ufkunu kullanarak mesleğini geliştirebilmektir. Biz Metro Seyahat olarak konuğumuz derken bunu sadece laf olsun diye söylemiyoruz. İkramlarda sınır tanımıyoruz. Araçlarımızı modernleştiriyor, yolculukların rahat geçmesi için çalışıyoruz. Yeniliklerle işimizi geliştiriyoruz. Bir işletmede yenilik varsa o işletme büyür. Geçmişte çok az araçla çalışıyorduk. Şimdi günde ortalama 1200 sefer yapıyoruz ve bunu yoğunluğa göre 1800’e çıkarıyoruz. Bu oldukça büyük bir filo ister. Bu gün1250 araç kapasitesi ile çalışıyoruz. İşimizi yeniliklerle geliştiriyoruz. Girişimciliğimizi sosyal alanlara da taşıyoruz. Sadece yolcu taşımaktan daha öte elde ettiğimiz kazancının önemli bir kısmını sosyal projelere aktarıyoruz. Çeşitli kurumlara bağışlarda bulunurken, okul, yurt, cami, sağlık tesisleri ve üniversitelere katkılarda bulunuyoruz. Gerçek girişimcilik işini geliştirerek topluma fayda sağlama bilincinde olabilmektir. Sizlerin gerçek bir girişimci olarak,  mesleki alanda başarı yakalayıp, yeni iş alanları üreten, işsizliği önleyecek bir işletme kurmanızı ümit ediyorum.”
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.