Genç çiftin "üçüz bebek" çaresizliği

Genç çiftin "üçüz bebek" çaresizliği

Konya'da kağıt toplayarak geçimini sağlayan çiftin yaşam koşulları,dünyaya gelen üçüz bebekleri ile daha da kötüleşti

Konya'da kağıt toplayarak geçimlerini sağlayan çiftin, içinde bulundukları yaşam koşulları, üçüz bebeklerinin dünyaya gelmesiyle daha da zorlaştı. 

Mustafa Saçık (20),  Seda Göçer (20) ile bir yıl önce dini nikahla evlendiklerini söyledi.

Maddi durumları iyi olmadığı için düğün ve resmi nikah yaptıramadıklarını anlatan Saçık, "Eşim evlendikten bir ya da iki ay ay sonra rahatsızlandı. Hastaneye gittik, hamile olduğunu söylediler. Sevinçle eve geldik. Bir süre sonra eşimin rahatsızlıkları artınca yeniden hastaneye gittik. Bebeğin durumunu sorduğumuzda, bir değil 3 tane olduğunu söylediler. Şaka yaptıklarını sandık" dedi.

Doktorlara durumlarının iyi olmadığını, üç bebeğe de bakamayacaklarını söylediklerini ifade eden Saçık, "Birini alırlarsa üçünün de ölebileceğini anlattılar. Önce aldırmayı düşündüm. Çünkü 3 tanesine de bakacak gücümüz yoktu. Bir tane olsa bakabilirdik belki. Ama eşim buna şiddetle karşı çıktı. Bunun cinayet olduğunu, durumumuzun yettiği kadarıyla bakacağımızı söyledi ve doğum gerçekleşti" diye konuştu.

- Alime, Halime ve Gülbeyaz

Mustafa Saçık, bebeklerin yaklaşık 20 gün önce dünyaya geldiğini, üçünün de gayet sağlıklı olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Üçü de kız. İsimlerini Alime, Halime ve Gülbeyaz koyduk. Sağlık durumları gayet iyi. Maddi durumumuz iyi olmadığı için zaten düğün de resmi nikah da yapamamıştık. Kağıt toplayarak geçimini sağlamaya çalışan biri için üçüz bebeğe bakmak çok zor. Gelirimiz, aç karnımızı zor doyuruyor. Komşularımızın yardımlarıyla ayakta duruyorduk. Bir de bebekler gelince hayat bizim için daha da zorlaştı."

- Baba birkaç gün sonra askere gidecek

Çocuklarına nasıl bakacağını düşünürken, bir de askerlik çağrısının geldiğini, birkaç gün sonra birliğine teslim olacağını anlatan Saçık, "Askere gidince ailemin küçük geliri de kesilecek. Giderken gözüm arkada kalacak" dedi.

- Anne: "Sadece şekerli su verebiliyorum"

Anne Seda Göçer ise eşiyle kaçarak evlendiğini, bir süre sonra da üçüz bebeklere hamile olduğunu öğrendiğini aktardı. Göçer, "Üçüz olduğunu duyunca çok şaşırdık. Bakımının zor olacağını bilerek dünyaya getirdim. Onları çok seviyorum, ama bakımları çok zor. Sütüm yetmiyor. Mamaları olmadığı için sadece şekerli su verebiliyorum. Şimdi bir de eşimin askerlik durumu çıktı. Ne yapacağımı bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.