Gelecek Partisi, Doğu Türkistanlılar'ı dinledi

Gelecek Partisi, Doğu Türkistanlılar'ı dinledi

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığında düzenlenen programa, Programa Konya İl Başkanı Hasan Ekici, İl Başkan Yardımcıları, Satuk Buğrahan İlim ve Medeniyet Vakfı Konya şube Başkanı Abdulahad Udun ve Konya’da yaşayan Doğu Türkistanlı öğrenciler katıldı.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığında düzenlenen programa, Programa Konya İl Başkanı Hasan Ekici, İl Başkan Yardımcıları, Satuk Buğrahan İlim ve Medeniyet Vakfı Konya şube Başkanı Abdulahad Udun ve Konya’da yaşayan Doğu Türkistanlı öğrenciler katıldı. Doğu Türkistanlı Türkmenlerin çektiği sıkıntıların ele alındığı programda bir konuşma yapan Hasan Ekici: “ Doğu Türkistan bizim kalbimizi yüreğimizi dağlıyor, İnşallah bu zulümler bir gün biter diye dua ediyoruz ama duadan da önce tabi ki mevcut Birleşmiş Milletler gibi kurumlar dahil Uluslararası hukuk ve Uluslararası ilişkiler çerçevesinde konuyu Dünya gündemine getirirken maalesef Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu konuda şu anda İktidar olan Ak Parti’nin, MHP’nin ve ortaklarının duruşu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Vatandaşlarını üzüyor, Üzmekten ziyade kahrediyor. Sessiz kalması bir yana 2017 de Uygurlu Kardeşlerimizin geri iadesini öngören bir anlaşmayı imzalayarak Vatandaşlarımızın ve Soydaşlarımızın gururuna dokunan bir cürûme imza atabiliyor maalesef ama ümitsizliğe kapılmayın Gelecek Partisi olarak Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu zaten yıllardır Doğu Türkistan konusunda, Uygurlu soydaşlarımızın sorunları konusunda sürekli duyarlı bir şekilde her platformda bunları gündeme getirdi ve getirmeye de devam edeceğiz.

Genel Başkanımız tüm konuşmalarında Doğu Türkistan’da yaşanan soykırımı ve zulmü gündeme getiriyor. Bizler de Gelecek Partisi Konya İl Teşkilatları olarak her platformda sizlerin dili olmaya sizlerin sıkıntılarını anlatmaya gayret edeceğiz. Doğu Türkistan soykırımı bizim temel konularımızdan birisi, gücümüz yettiğince maddi manevi sizlerin yanındayız. İnşallah iktidara geldiğimizde de daha aktif bir politika ile oradaki sorunların çözümü noktasında hukuki ya da devlet olarak uluslararası platformda öncü bir rol oynayacağız bundan hiç şüpheniz olasın. Mevcut iktidar her ne kadar da bu çalışmalarımızdan rahatsızlık duysa da kamuoyunda soydaşlarımızın yaşadığı zulmü gündeme getirmeye devam edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.