Geleceğin Meram’ı için önemli proje

Geleceğin Meram’ı için önemli proje

Gençlik ve spor hizmetlerinin daha aktif bir hale getirilmesi ve daha koordineli hizmet verebilmek amacıyla geçtiğimiz aylarda Meram Belediyesi bünyesinde kurulan Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, çalışmalarına başlıyor.

Bu yeni çatının, sadece bugünün değil geleceğin Meram’ı için atılmış önemli adımlardan biri olduğunu ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, müdürlük bünyesinde oluşturulan proje ekibinin gençlik ve sporun yanında tüm belediye çalışmalarıyla ilgili de yeni projeler hazırlayacağını ve projelerin bu müdürlük bünyesinde yürütüleceğini söyledi.

KAVUŞ; “ÇALIŞMALARI YETERLİ GÖRMÜYORUZ. ÜZERİNE YENİLERİNİ EKLEYECEĞİZ”

Çocuklar ve gençlere yönelik bugüne kadar birbirinden değerli çalışmaları hayata geçirdiklerini ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Kavuş yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Eğitim kurumlarımızın eksiklerini elimizden geldiğince ve imkanlarımız yettiğince gidererek, çocuklarımızın en iyi fiziki şartlarda eğitim almalarının önünü açtık. Pandemi dolayısıyla bu yıl gerçekleştiremediğimiz Yaz Spor Okullarımızda binlerce çocuğumuza 11 farklı branşta spor eğitimleri gerçekleştirdik. Sosyal Tesislerimizde güzel sanatlar dersinden Yabancı dillere, Kur’an-ı Kerim dersinden Robotik Kodlama dersine kadar onlarca alanda dersler vererek eğitimlerine ve geleceklerine katkı sunduk. Bilim Kurdu projesi hem bizim hem Konya’nın gururu oldu. Havzan Sosyal Tesisimiz artık bir İlçe Halk Kütüphanesi olarak hizmet verecek. İlçemizde bulunan tüm okullara TÜBİTAK kitaplığı kazandırdık. Enderun Mektebi ismiyle her yaş ve sınıf grubu için ayrı bir projeyi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Gençlerimiz ve kendini genç hisseden herkes için yaptığımız çalışmaları asla yeterli görmedik, görmeyeceğiz de. Üzerine yenilerini ilave etmeye devam edeceğiz.”

“GENÇLİK VE SPOR HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE OLUŞTURDUĞUMUZ PROJE EKİBİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI”

Bundan sonra bir çok projenin Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile daha koordineli ve daha disiplinli olarak hayata geçirileceğini belirten Başkan Kavuş, Müdürlüğün Meramlı gençlerin eğitimlerine destek vermekten onları şiddet ve zararlı alışkanlıklardan korumaya, spor yapmayı teşvik

etmekten bilimsel faaliyetlere yönlendirmeye kadar geniş bir yelpazede hizmet vereceğini söyledi. Kavuş, “Yeni kurduğumuz bu müdürlük, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve onların her yönden donanımlı ve sağlıklı yetişmelerinin bizim için ne denli önemli olduğunun bir göstergesidir. Sadece gençlerimiz için değil, müdürlük bünyesinde oluşturduğumuz proje ekibi her alanda yeni projeler üretecek ve bunların hayata geçirilmesinde önemli bir görev üstlenecek. Kendi kaynaklarımızla gerçekleştirilecek çalışmalarımızın yanında hibe ve destek projeleri de üretecek olan proje ekibimiz çalışmalarına başladı bile. İşte bu bilinçle kurulan ve yeni bir heyecanla çalışmalarına başlayan müdürlüğümüz Meramımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

BELEDİYE BÜNYESİNDE BAZI MÜDÜRLÜKLERDE KAN DEĞİŞİMİ DE YAŞANDI

Bu arada Meram Belediyesi bünyesindeki bazı müdürlüklerle ilgili de düzenlemelere gidildi. Yeni kurulan Gençlik Spor Müdürlüğü’nün yanı sıra iptal edilen ve tek çatı altında birleştirilen müdürlükler oldu. Bazı birim müdürleri de değişti.

Buna göre Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü görevini yürütmekte olan Sinan Kabak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü görevine getirilirken ondan boşalan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini de Mevlüt Sergül üstlendi. Bunun yanı sıra İşletme ve İştirakler Müdürlüğü iptal edilerek kapatıldı ve bu müdürlük bünyesindeki spor salonları da Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne bağlandı. Öte yandan Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün daha etkin hale getirilmesi amacıyla bu müdürlük de iptal edilerek kapatıldı ve hizmetlerinin Zabıta Müdürlüğü bünyesinde devam ettirilmesine karar verildi. İki müdürlüğün tek çatı altında toplandığı Zabıta Müdürlüğü görevini ise halen aynı görevi yürütmekte olan Hasan Hüseyin Dinçalp yürütmeye devam edecek. Bunun dışında Çevre Koruma Koruma ve Kontrol Müdürü olarak görev yapan Şaban Dişçi’nin yerine Muhtarlık Hizmetleri Müdürü Ekrem Kırmızıtaş görevlendirilirken, Muhtarlık Hizmetleri Müdürlüğü’ne de Şaban Dişçi getirildi. İki müdür görevlerini birbirlerine devretmiş oldu.

Meram’ın ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt verebilmek amacıyla geçtiğimiz aylarda da Tarım Hizmetleri Müdürlüğü’nü kurduklarını hatırlatan Başkan Kavuş, Meram Belediyesi'nin kurumsal yapısını da ilçeye en iyi hizmeti verecek şekilde düzenlediklerini belirterek, yapılan düzenlemelerle yeni görevlerine atanan isimlere başarılar diledi. Kavuş, görevlerini devreden isimlere de bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalar için teşekkür etti.

SPOR SERVİSİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.