Geleceğin iktisatçıları mezun oldu

Geleceğin iktisatçıları mezun oldu

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni fakülte bahçesinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni fakülte bahçesinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Fakülte Dekanı Prof. Dr. Tahir Akgemci, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan, Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fehmi Karesioğlu, Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adem Öğüt, öğretim üyeleri, aileler ve öğrenciler katıldı. Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı öğrencilerinden oluşan grubun müzik dinletisiyle başlayan mezuniyet töreninde, 600 öğrenci mezuniyet heyecanını diplomalarını alarak aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştı.                                                                                                                                                                                                            

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Tahir Akgemci, “Sizlerden 4 yıl önce aldığımız çocuklarınızı hayata çok güzel hazırladık. İnanıyorum ki mezunlarımız, önlerine çıkabilecek her türlü engeli aşabilecek kapasitede yetişti. Onlar sizlerin ve bizlerin gurur kaynağı olacaklardır” dedi.            Fakülte Dekanı Prof. Dr. Akgemci, açılış konuşmasının ardından fakülte birincisi Sultan Özlem Coşkun, ikinci Hilal Sürücü ve üçüncü Hakan Dündar’a plaketlerini takdim etti. Sultan Özlem Coşkun, “Aldığımız eğitimle ben ve arkadaşlarım ülkemizin dört bir tarafında üniversitemizi gururla temsil edeceğiz. Türkiye’nin parlak geleceği bizler olacağız ve bu başarıyı gururla sürdüreceğiz” dedi. Öğretim üyelerinden diplomalarını alan öğrenciler, müzik eşliğinde hep birlikte keplerini havaya attı. Ailelerin de öğrencilerin bu coşkusuna ortak olmasıyla daha da eğlenceli hale gelen tören, anı ölümsüzleştiren fotoğraf çekimleriyle son buldu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.