Geleceği Kazanıyorum yarışması sonuçlandı

Geleceği Kazanıyorum yarışması sonuçlandı

Selçuklu Belediyesi tarafından ilçe genelinde ambalaj atıklarını kaynağında ayırarak ekonomiye kazandırma, temiz ve sağlıklı çevre sağlama amacıyla ilköğretim okulları arasında düzenlenen yarışma sonu

Selçuklu Belediyesi tarafından ilçe genelinde ambalaj atıklarını kaynağında ayırarak ekonomiye kazandırma, temiz ve sağlıklı çevre sağlama amacıyla ilköğretim okulları arasında düzenlenen yarışma sonuçlandı. İki farklı kategoride düzenlenen yarışmanın ödül töreni Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.  Programa İl Çevre Orman Müdür Vekili Namık Ceyhan, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve aileleri katıldı.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Belediyemiz tarafından Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz ‘Ambalaj Atıkları Toplama’ ve ‘Geleceğimi Kazanıyorum’ yarışmaları düzenledik. Atıkların geri kazanılması konusuna büyük önem veriyor ve bu konuda birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Toplayabildiğimiz çöpün yalnızca yüzde beşini geri kazanabiliyoruz. Sizlerin desteği ile bu oranı yükselteceğimize inanıyoruz. Geri kazanım oranının yükselmesi geleceğimizi kazanmamız anlamına geliyor. Topladığımız ve geri kazandığımız atıklarla ormanlarımızı kurtarır ve ekonomik anlamda ciddi katkı sağlarız. Bu tür etkinliklerle bu konuya dikkat çekmek istedik” dedi.

İl Çevre ve Orman Müdür Vekili Namık Ceyhan, “Atıkların geri kazanılması ağaçların kurtarılması, çevrenin korunması ve ekonomik olarak katkı sağlanması anlamına geliyor. Bu konularda gerekli hassasiyeti gösteren Selçuklu Belediyemize teşekkür ediyorum. Ayrıca yarışmaya katılan ve derece alan öğrencilerimizi kutluyorum” diye konuştu. Ambalaj Atığı Toplama Yarışmasında Görme Engelliler Okulu birinci olurken Akıllı Tahta ile ödüllendirildi. İkinci olan Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu Projeksiyon cihazı ve üçüncü olan Eşrefoğlu İlköğretim Okulu Tenis Masası ile ödüllendirildi.

‘Geleceğimi Kazanıyorum’ yarışmasında birinci olan Elif Sıla Demir bisiklet, S.Tunahan Özer Eşofman Takımı, üçüncü olan Beyza Yaman Scooter kazandı. Geleceğimi Kazanıyorum Yarışması ikinci Kategorisinde Rumeysa Kartal Dizüstü Bilgisayar, ikinci Selman Özarıcı Netbook, Ahmet Bozdemir konuşan sözlük ile ödüllendirildi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.