Fiberde Konya 6. sırada

Fiberde Konya 6. sırada

Türk Telekom Güney-I Bölge Müdürü M. Serdar Korkusuz, şu ana dek gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ile 4 bin 572 kilometrelik bir fiber altyapı uzunluğuna sahip olan Konya’nın Türkiye’nin 6. uzun fiber mesafesi olan şehri olduğunu belirtti

Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin 30 Eylül 2013 itibarıyla 13,7 milyon sabit erişim hattı ve 7,2 milyon genişbant (toptan) müşterisi bulunuyor. Konya’da bir araya gelen Türk Telekom Bölge Müdürleri, dijital yaşam dönüşümünü hızlandırma, müşteri memnuniyetini yükseltme ve operasyonel verimliliği artırma hedefleri için durum değerlendirmesi yaptı. Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un tüm il ve ilçelerdeki hizmet ve satış ağını yöneten 12 Bölge Müdürü, Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç’ın liderliğinde Konya’da buluştu. Dedeman Otel'de düzenlenen basın toplantısında Türk Telekom’un Konya ilinde ve bağlı olduğu Güney-I bölgesinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Basın toplantısında konuşan Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, Türk Telekom’un çalışmalarını dijital yaşam dönüşümü, değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri, dünyaya açılım ve bölgesel büyüme olmak üzere üç temel bileşeni ifade eden “3D vizyonu” ile sürdürdüğünü vurguladı.

FİBER DÖNÜŞÜM HIZLA SÜRÜYOR

Türk Telekom’un tüm Türkiye’de başlattığı “fiber dönüşüm” çalışmalarını büyük bir hızla sürdürdüğünü belirten Kılıç, şunları söyledi: “2013’ün 3. çeyrek sonu itibarıyla döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurt içinde toplamda yaklaşık 174 bin kilometreyi aşmış durumda. Bu, dünyanın çevresinin dört katından fazla bir uzunluk anlamına geliyor. Türk Telekom olarak Türkiye’nin en büyük fiber altyapısına sahibiz. Son 7 yıl içinde Türk Telekom olarak 13 milyar TL’yi aşan bir konsolide yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların sonucunda bugün ülkemizde kişi başına aylık ortalama veri tüketim miktarı 33 GB’a yükselmiş durumda. Ülkemizde fibere olan ilginin büyük bir artış kaydettiğini gözlemliyoruz. 3. çeyrekte fiber müşteri sayımız yükselmeye devam etti ve yurt çapında fiber kapsamına aldığımız hane sayısı yaklaşık 2.3 milyona ulaştı. Türk Telekom olarak 22 bin 500’ü aşkın çalışanımızla, tüm yurt genelinde müşteri memnuniyeti önceliği ile çalışıyoruz. Yüksek kalite ve rekabet gücüne sahip olmak kadar gelişimi sürekli kılmanın da çok önemli olduğuna inanıyor, iletişim altyapısına yönelik yatırımlarımızı bu anlayışla sürdürüyoruz. Yurt genelinde verimliliğimizi artırma, gelir ve müşteri sayısı açısından hedeflerimize ulaşma yolunda, tüm il müdürlüklerimiz heyecanlı ve tatlı bir rekabet içinde çalışıyor.”

GÜÇLÜ BİR ALTYAPIYLA HİZMET VERİLİYOR

Türk Telekom’un Konya’daki çalışma ve hizmetleri hakkında da bilgi veren Türk Telekom Güney-I Bölge Müdürü M. Serdar Korkusuz da, şu ana dek gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ile 4 bin 572 kilometrelik bir fiber altyapı uzunluğuna sahip olan Konya’nın Türkiye’nin 6. uzun fiber mesafesi olan şehri olduğunu belirtti. Korkusuz sözlerine öyle devam ett: “Güçlü bir iletişim altyapısının işletmeler için hız, verimlilik ve rekabet avantajı anlamına geliyor. Konya’da 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Büsan Sanayi gibi orta ölçekli sanayilerde fiber altyapı şebekelerini oluşturuyoruz. Ayrıca Ereğli OSB, Karapınar OSB, Çumra OSB, Seydişehir OSB ve Akşehir OSB’ye fiber altyapı sağlayarak ilçelerdeki sanayi kuruluşlarına da güçlü altyapı hizmeti veriyoruz.” Korkusuz, bugün itibarıyla Konya’daki 150 bini aşkın haneye fiber hizmeti sağlanabildiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum