Fiber Kablo Ağı 174 Bin Kilometreyi Aştı

Fiber Kablo Ağı 174 Bin Kilometreyi Aştı

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, 2013’ün 3. çeyrek sonu itibarıyla yurt genelinde döşenen fiber kablo uzunluğunun yaklaşık 174 bin kilometreyi aştığını dile getirdi.

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, 2013’ün 3. çeyrek sonu itibarıyla yurt genelinde döşenen fiber kablo uzunluğunun yaklaşık 174 bin kilometreyi aştığını dile getirdi.

    Konya’da bir araya gelen Türk Telekom bölge müdürleri, dijital yaşam dönüşümünü hızlandırma, müşteri memnuniyetini yükseltme ve operasyonel verimliliği artırma hedefleri için durum değerlendirmesi yaptı.
Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un tüm il ve ilçelerdeki hizmet ve satış ağını yöneten 12 Bölge Müdürü, Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç’ın liderliğinde Konya’da buluştu. Daha sonra düzenlenen basın toplantısında Türk Telekom’un Konya ilinde ve bağlı olduğu Güney-I bölgesinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Basın toplantısında bir konuşma yapan Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, Türk Telekom’un çalışmalarını dijital yaşam dönüşümü, değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri, dünyaya açılım ve bölgesel büyüme olmak üzere üç temel bileşeni ifade eden '3D vizyonu' ile sürdürdüğünü vurguladı.

    FİBER DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

    Türk Telekom’un tüm Türkiye’de başlattığı 'fiber dönüşüm' çalışmalarını büyük bir hızla sürdürdüğünü belirten Kılıç, şunları söyledi: “2013’ün 3. çeyrek sonu itibarıyla döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurt içinde toplamda yaklaşık 174 bin kilometreyi aşmış durumda. Bu, dünyanın çevresinin dört katından fazla bir uzunluk anlamına geliyor. Türk Telekom olarak Türkiye’nin en büyük fiber altyapısına sahibiz. Son 7 yıl içinde Türk Telekom olarak 13 milyar TL’yi aşan bir konsolide yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların sonucunda bugün ülkemizde kişi başına aylık ortalama veri tüketim miktarı 33 GB’a yükselmiş durumda. Ülkemizde fibere olan ilginin büyük bir artış kaydettiğini gözlemliyoruz. 3. çeyrekte fiber müşteri sayımız yükselmeye devam etti ve yurt çapında fiber kapsamına aldığımız hane sayısı yaklaşık 2.3 milyona ulaştı. Türk Telekom olarak 22.500’ü aşkın çalışanımızla, tüm yurt genelinde müşteri memnuniyeti önceliği ile çalışıyoruz. Yüksek kalite ve rekabet gücüne sahip olmak kadar gelişimi sürekli kılmanın da çok önemli olduğuna inanıyor, iletişim altyapısına yönelik yatırımlarımızı bu anlayışla sürdürüyoruz. Yurt genelinde verimliliğimizi artırma, gelir ve müşteri sayısı açısından hedeflerimize ulaşma yolunda, tüm il müdürlüklerimiz heyecanlı ve tatlı bir rekabet içinde çalışıyor.”

    KONYA, FİBER AĞDA TÜRKİYE 6.'SI T

    Türk Telekom’un 'akıllı yaşam' vizyonu ile geleceğin akıllı şehirlerine de öncülük edeceğini söyleyen Haktan Kılıç, güçlü iletişim altyapısı, 18,3 Mbps’lik ortalama hız ve 4.572 kilometrelik fiber kablo uzunluğu ile Konya’nın Türkiye’nin 6. uzun fiber mesafesine sahip şehri olduğunu belirtti.

    Türk Telekom’un Konya’daki çalışma ve hizmetleri hakkında da bilgi veren Türk Telekom Güney-I Bölge Müdürü M.Serdar Korkusuz, şu ana dek gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ile 4572 km’lik bir fiber altyapı uzunluğuna sahip olan Konya’nın Türkiye’nin 6. uzun fiber mesafesi olan şehri olduğunu belirtti. Korkusuz sözlerine öyle devam etti: “Güçlü bir iletişim altyapısının işletmeler için hız, verimlilik ve rekabet avantajı anlamına geliyor. Konya’da 1. Organize Sanayi, Büsan Sanayi gibi orta ölçekli sanayilerde fiber altyapı şebekelerini oluşturuyoruz; ayrıca Ereğli OSB, Karapınar OSB, Çumra OSB, Seydişehir OSB ve Akşehir OSB’ye fiber altyapı sağlayarak ilçelerdeki sanayi kuruluşlarına da güçlü altyapı hizmeti veriyoruz."

    Korkusuz, bugün itibarıyla Konya’daki 150 bini aşkın haneye fiber hizmeti sağlanabildiğini sözlerine ekledi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.