Faturayı vatandaş ödüyor

Faturayı vatandaş ödüyor

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa ve Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı Mehmet Şen, Karatay ilçesine bağlı Yarma, İsmil, Ovakavağı, Hayıroğlu beldelerine ziyarette bulundu.

Belediye kaynaklarının yerinde kullanılmadığını belirten Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa, “Büyükşehir Belediyesi, borca esir olmuş bir durumda. Borçlu bir belediye elbette vatandaştan daha fazla para alma derdine düşer” dedi

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa ve Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı Mehmet Şen, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile beraber Karatay ilçesine bağlı Yarma, İsmil, Ovakavağı, Hayıroğlu beldelerine ziyarette bulundu. Mustafa Özkafa ve Mehmet Şen köy meydanlarında vatandaşlara hitap etti. Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa yaptığı konuşmada, Milli Görüş’ün iktidar olduğu, belediyeleri yönettiği zaman halkımıza en müstesna hizmetleri sunduğunu ifade ederek, “Şimdiye kadar emekliler olsun, bağkurlular olsun yüzde 10 zam alamamışlardır. Verilen zam 3-3.5’u geçmiyor. Ocak ayı enflasyon rakamı açıklandı, yüzde 7,75. İşçimize 6 aylık verilen zam, 1 aya varmadan elinden alınıyor” dedi. Belediye temizlik işçilerinin taşeron firmalar üzerinden çalıştırılmasını eleştiren Özkafa, “Ulvi bir görevi icra eden, en az 3 bin lira alması gereken temizlik işçisi kardeşim, müteahhit şirketler üzerinden çalıştırılarak bin liraya mahkum ediliyor. Biz bu kardeşlerimize eski haklarını tekrar vereceğiz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR'İ BORÇ ESİR ALDI

Belediye kaynaklarının yerinde kullanılmadığını ve yapılan rutin hizmetlerin bilboardlardan duyurulmasının yanlış olduğunu söyleyen Özkafa, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Borçsuz ve pek çok muhteşem eserle bıraktığımız Konya Büyükşehir Belediyesi, geldiğimiz noktada elindekini, avucundakini satmış, borca esir olmuş bir durumdadır. Borçlu bir belediye elbette vatandaştan daha fazla para alma derdine düşer. Görüyoruz ki bizim zamanında 50 kuruşa sattığımız su 3 liraya yaklaşacak şekilde zamlanmış, emlak vergileri yüzde 400’e varan oranda zamlanmış. Kötü yönetimin faturasını vatandaş ödüyor. Şu hususta fikir birliği içerisinde olmalıyız mutabık olmalıyız ki Seçimler son derece önemlidir, önemlidir, önemlidir. Belediye seçimleri de önemlidir milletvekili seçimleri de önemlidir. Çünkü her seçimde 4 veya 5 yıllığına bir idareyi bütün memleketimizin maddi ve manevi imkânlarını o idarenin ellerine vererek görevlendiriyoruz.”

HER YÖNDEN KALKINMA LAZIM

Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı Mehmet Şen de yaptığı konuşmada, belediyelerin vatandaşla irtibatının koparıldığını ifade ederek, “Allah’ın izniyle Milli Görüş belediyeciliği bu seçimde Karatayımız’a tekrar gelecektir. Hasbelkader belediye başkanlığı yapmış olduğumuz zamanlar belediye binasında bulunmadık, bizi kimse belediye binasında göremedi. Mahallede, sokakta, hemşerilerimizle devamlı iç içe olduk” dedi. Karatay’ın cazibe merkezi olmaktan hızla uzaklaştığını belirten Şen, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Karataylımız ihtiyaçlarını Karatay’daki bir merkezden halledemiyor. Olması gereken her bölgede tüm ihtiyaçların görülebildiği merkezlerin olmasıdır, gelişmişlik budur. Kalkınma sadece yol, konut yapmakla olmaz. Beldedeki gençlerimiz arabaya binip Konya’ya çalışmaya geliyorlar sabah ve akşamları birer saat yolda geçiriyor. Beldelerimizde meslek edindirme kursları açacağız. Her alanda vatandaşlarımıza lazım gereken hizmetleri yapmak gerekir. Bu konuda da vatandaşlarımızla istişareli hareket edeceğiz, Belediyemizin kapılarını sizlere açacağız.” Heyet daha sonra kahvehaneleri ve esnafları ziyaret ederek vatandaşlardan destek istedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.