"Eskiden 20 Yılda Yaptığımız Gölet, Şimdi Bir Yılda Tamamlanıyor"

"Eskiden 20 Yılda Yaptığımız Gölet, Şimdi Bir Yılda Tamamlanıyor"

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, inşaat mühendisliği bölümünün düzenlediği söyleşinin konuğu olan Kayseri Devlet Su İşleri (DSİ) 12.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, inşaat mühendisliği bölümünün düzenlediği söyleşinin konuğu olan Kayseri Devlet Su İşleri (DSİ) 12. Bölge Müdürü inşaat Yüksek Mühendisi Hayrullah Coşkun, eskiden 20 yılda yapılan göletlerin şimdi bir yılda tamamlandığını açıkladı.

DSİ 12. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, inşaat mühendisliği bölümünde okuyan genç mühendis adaylarına yönelik gerçekleştirilen 'Kariyer Üzerine Söyleşi' konulu interaktif sohbette Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunu dolduran öğrencilerle, mesleki tecrübeleri ve bilgi birikimlerini paylaştı.

DSİ olarak son zamanlarda çok ciddi yatırımlar yaptıklarını, Kıbrıs'a içme suyu götürecek dev bir projenin hayata geçirildiğini, binlerce temel atıldığını hatırlatan Coşkun, yıllar önce bir göleti bile 20 yılda yaptıklarını dile getirerek, "Günümüzde göleti bir yılda yapıyoruz. Yatırımlar parayla oluyor. Dolayısıyla Türkiye ekonomisi büyüdükçe yatırımlar hızlı oluyor. Eskiden kendi ülkemizdeki yatırımlara para harcayamazken şimdi ise; Afrika'da, Akdeniz'de, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde projeler hayata geçirecek konuma geldik." şeklinde konuştu.

Sözlerinin sonunda genç mühendis adaylarına tavsiyelerde bulunan Coşkun, üniversite ortamında mesleğin sevilmesi gerektiğinin altını çizdi. "Mesleğinizi severseniz otomatik olarak bütün zorlukların üstünden gelirisiniz. Anne babalarınız, toplumun sizden istediği öğrencilik görevini yerine getirerek, üniversite 4 yılda bitiyorsa 4 yılda bitirmek yani aslı görevinizi yerine getirmelisiniz." diye konuştu.

Seminer sonunda öğrencilerin merak ettikleri sorularını cevaplandıran Coşkun’a, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kamuran Arı katılımları için teşekkür etti. Yrd. Doç. Dr. Arı öğrencilere yönelik olarak düzenlenen seminerler dizisi kapsamında mesleğinde başarılı ve söz sahibi uzman mühendisleri misafir etmeye devam edeceklerini bu seminerlerin öğrenci gelişimine önemli katkılar yaptığı belirtti.

Devlet Su İşlerinin 12. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun’a katılımlarından dolayı üniversitenin plaketini İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Bozer takdim etti.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.