Esat Ergener, “En büyük yatırımımız gençliğe olacak”

Esat Ergener, “En büyük yatırımımız gençliğe olacak”

Maaşlı troll çetelerine özenen bir gençlik anlayışı inşa edildiğini söyleyen Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Esat Ergener, “En büyük yatırımımız gençliğe olacak” dedi

Yarının teminatı olan gençlik, bugün her alanda büyük bir saldırı altında. Gençliğin eğitim seviyesinin yükselmesine rağmen, bazı değerlere olan hassasiyetinin azalması gelecek adına endişe uyandırıyor. Bugün gençliğin önemli bir bölümü, vaktinin büyük kısmını insan aklını çalan çeşitli oyunları oynayarak geçiriyor. Gençler, günün yaklaşık 6 saatini sosyal medyada geçiriyor. Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Esat Ergener, “İfsat yuvaları, artık hepimizin evinde değil hepimizin cebine kadar girmiş vaziyette” dedi.

EN KIYMETLİ HAZİNE İNANÇLI GENÇLİĞİMİZ

Avrupa’nın en genç ülkesi olan Türkiye nüfusunun yüzde 46’sı 30 yaş altı vatandaşlarımızdan oluşuyor. Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Esat Ergener, “Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre, 2019 yılı sonu itibarıyla Türkiye'nin toplam nüfusu 83 milyon 154 bin 997 kişi iken 15-24 yaş grubundaki genç nüfus 12 milyon 955 bin 672 kişi oldu. Genç nüfus, toplam nüfusun yüzde 15,6'sını oluşturuyor. Bu noktada, rahmetli Erbakan hocamızın da dediği gibi, ülkemizin en önemli ve kıymetli hazinesinin sahip olduğu tank, tüfek değil imanlı ve inançlı gençleri olduğu aşikardır” diye konuştu. 

2-4.jpegSaadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Esat Ergener

DİNİ HASSASİYET AZALDI 

Ülkemizde özellikle son yıllarda gençliğin bozulmasıyla ilgili birçok ifsat merkezinin çalıştığını ve bunlara karşı herhangi bir önlemin alınmadığını söyleyen Ergener, şunları kaydetti: “Milli Görüş hareketi olarak bugüne kadar kurmuş olduğumuz bütün partilerin programlarına ve girmiş olduğumuz bütün seçimlerin beyannamelerine baktığınız zaman, ortak görebileceğiniz 3 şey vardır: maddi kalkınma, manevi kalkınma, ahlak ve maneviyat. 50 yılı aşkın süredir ülkemize iyinin, güzelin, doğrunun ve adaletin hakim olmasını isteyen Milli Görüş, bu noktada politikalarını üretmesine rağmen, özellikle 2000’li yıllarla beraber bu değerlerin birçoğunun kaybolduğunu maalesef müşahede etmekteyiz. Ülkemizde anket yapan bütün kurum ve kuruluşların gençliğimiz üzerinde yapmış oldukları son anketleri incelediğimizde, üzülerek görüyoruz ki hepsinin ortak noktalarından birinin gençlerimizdeki eğitim seviyesi artmasına karşılık dini hassasiyetin, tesettürün, ibadetin azaldığı olmaktadır. Kişi başına sadece 7 kitap düşerken, her gencimizin cebinde akıllı telefon bulunmakta ve gençlerimiz ortalama günde 4-6 saatlerini sosyal medyada geçirmektedir.” 

2-3-2-001.jpg

MAAŞLI TROL ÇETELERE ÖZENEN BİR GENÇLİK İSTEMİYORUZ

Gençlerin yoğun olarak bulundukları yerlerde ciddi manada ifsat çalışmalarının olduğunu da belirten Ergener, “Geçtiğimiz günlerde dünya ünlü oyun şirketi Zynga’ya rekor ücretle satılan Peak Games aslında gençlerimizin hedeflerine koymaları gereken bir başarı hikayesi. Bugün ülkemizde en çok oynanan oyunlardan olan PUBG oyununda puta tapınmaya kadar alışkanlık oluşturmaya çalışan ifsat yuvaları, artık hepimizin evinde değil hepimizin cebine kadar girmiş vaziyette. Dolayısıyla, buralarda yürütülen çalışmaların aslında gençliğimiz açısından önemi daha büyük. Hal böyle iken, bazı siyasi hareketler tarafından villa tutularak, özel ofisler ayarlanarak, ekipler kurularak oluşturdukları maaşlı troll çetelerine özenen gençliğimizin hali ne yazık ki bugün gözümüzün önündedir. Hal böyle iken,  Erbakan hocamızın dediği gibi en büyük yatırımımız gençliğe olacaktır. Bu da ancak milli ve manevi bir eğitim ile, eğitim sistemi ile gerçekleşebilir. Bugün geldiğimiz noktada ise ne yazık ki bunlardan bahsedemiyoruz. Bugün 17 yıllık bir siyasi iktidar var ve bu 17 yıllık siyasi iktidar sürecinin içerisinde 15 defa eğitim sistemi değişmiş, sadece bu sene defaatle değiştirilmiş sınav tarihlerine bakıldığı zaman görüyoruz ki, gençliğimize verilen önem sadece lafta kalmaktadır. Ki laf ile peynir gemisi yürümemektedir. Bugün ülkemizdeki bütün sorunların temeli eğitimdeki ve eğitim sistemimizdeki sıkıntılardan kaynaklanıyor. Bir ülkenin geleceğini inşa etmek istiyorsanız, en fazla yatırımı o ülkenin gençliğine vermeniz icap eder. Gençliğe yatırımın en kestirme yolu ise eğitimden geçer. 2020 yılı bütçesi içerisinde faize aktarılacak olan para 140 milyar iken Milli Eğitime verilecek olan payın 125 milyar TL olması, iktidarın her sene olduğu gibi bu sene de eğitime ve gençlerimize verdiği önemin sadece lafta olduğunu göstermektedir” şeklinde konuştu.

EMRE ÖZGÜL

2-2-5-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.