Erzurum Beah'de 4 Ayda 5 Kişi Kapalı Yöntemle Mide Ameliyatı Oldu

Erzurum Beah'de 4 Ayda 5 Kişi Kapalı Yöntemle Mide Ameliyatı Oldu

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH)’nde kapalı kolon ameliyatından sonra kapalı yöntemle (laparoskopik) mide ameliyatları da başarıyla gerçekleştirildi.Genel Cerrahi Klinik sorumlusu Doç Dr. Yavuz Albayrak yönetimindeki ekibin...

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH)’nde kapalı kolon ameliyatından sonra kapalı yöntemle (laparoskopik) mide ameliyatları da başarıyla gerçekleştirildi.

Genel Cerrahi Klinik sorumlusu Doç Dr. Yavuz Albayrak yönetimindeki ekibin gerçekleştirdiği ameliyat sonrası 5 hasta kısa sürede sağlığına kavuştu. Hastane Başhekimi Prof.Dr. Bilgehan Erkut, dünyada ve Türkiye’de sayılı merkezlerde gerçekleştirilen ameliyatların Erzurum’da da başarıyla yapılmasının sağlık alanında önemli bir adım olduğunu söyledi. Erkut, BEAH’ın başarılı çalışmalarıyla sadece Erzurum ve bölgenin değil komşu ülkelerin de umudu olduğunu belirtti.

BEAH'da kapalı yöntem olarak bilinen ‘Laparoskopi’ sistemiyle mide ameliyatları başarıyla gerçekleştirildi. Genel Cerrahi Klinik Şefi Doç.Dr. Yavuz Albayrak başkanlığındaki ekibin yaptığı kapalı yöntem mide ameliyatıyla 5 hasta sağlığına kavuştu. Doç Dr. Albayrak başkanlığındaki heyet Türkiye’de sadece birkaç merkezde yapılan laparoskopi yöntemiyle ameliyatı 4 aydan beri başarılı bir şekilde uyguluyor. 4 ayda ameliyat edilen 5 hasta kısa sürede sağlığına kavuştu.

'DAHA ERKEN İYİLEŞME GÖSTERMEKTE'

Ameliyatlarda bir hastanın midesinin tamamen, dört hastanın ise midelerinin yüzde 80-85'lik kısmının kapalı yöntemle alındığını belirten Doç.Dr. Albayrak, “Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen kapalı yöntem ameliyatından sonra hastalarımız şikayetlerinden kurtarılmıştır. Başarıyla gerçekleştirilen ameliyatların ardından hastalarımız, aynı gün ayağa kalkmış, sonraki günler ise kendi ihtiyaçlarını karşılar hale gelerek gıda takviyesi almaya başlamışlardır. Kapalı yöntemle yapılan mide kanseri ameliyatları açık yönteme göre daha erken iyileşme göstermektedir.” diye konuştu.

Erzurum BEAH’ta kapalı yöntemle mide ameliyatı yapılmasının önemli bir adım olduğunu belirten hastane yöneticisi ve Başhekimi Prof.Dr. Bilgehan Erkut, Dünya’da ve Türkiye'de sayılı merkezlerde yapılan bu tür operasyonların Erzurum Bölge Eğitim ve araştırma Hastanesinde başarıyla yapılmış olmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Erkut, “Türkiye’de tıp bilimi ve sağlık alanında çok güzel adımlar atılıyor. Bunun yansımalarından biri de kapalı mide kanseri ameliyatı. Hastanemizde genel cerrahi klinik şefi Doç.Dr. Yavuz Albayrak ve ekibi bu ameliyatı da başarıyla gerçekleştirmiştir.” dedi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.