Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na altın klozet yanıtı

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na altın klozet yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Haber'de canlı yayında gündemi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT Haber canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından önemli ayrıntılar...

MİT TIR'LARININ DURDURULMASI

"Bir casusluk faaliyetidir. Bu casusluk faaliyetine bu gazete de girmiştir. Bu üst aklın bir algı operasyonudur. Bunların imamları kaçıyor, içeride müezzinleri bıraktılar galiba."

BANK ASYA

"Bu bankanın Türk finans sektöründe ağırlıklı bir yeri yok. Yüzde 1 civarındadır. İstikrar ve güven zedelenirse bundan ülkem kaybeder, milletim kaybeder."

"Biz göreve gelmeden önce Diyanet İşleri Başkanımızın devlet protokolündeki yeri 52 idi. Biz bunu 10-12'ye çektik."

ALTIN KLOZET TARTIŞMASI

"Eğer ana muhalefetin başındaki zat, dürüstse, namusluysa, -Bakın ben yarın Iğdır ve Erzurum'da olacağım, hemen bu akşam Genel Sekreterime talimat vereceğim- buyursun gelsin, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde buraları dolaşsın, herhangi bir lavaboda, tuvalette acaba böyle altın kaplama bir klozet bulacak mı? Bakın ben diyorum ki eğer böyle bir şey bulamazsa kendisi bu görevi bırakmaya var mı? Eğer bulursa ben Cumhurbaşkanlığı görevini bırakacağım. Bak bu kadar açık konuşuyorum. Bunu devletin televizyonundan haykırıyorum. Siyaset namusla yapılır, dürüst yapılır, adil yapılır."

"BULURSA BIRAKACAĞIM, BULAMAZSA O BIRAKACAK MI?"

"Bardaklar, vesaire... Benim dönemimde bardak, çanak, şu, bu falan filan böyle bir alım olmamıştır. Bunlar hep eski dönemdendir. İfade edilen rakamlarla da alınmış bir bardak yoktur. Onları da arkadaşlarım çıkarttı. Benim dönemimde alınmadı ama geçmiş dönemde alınanlarda da bu fiyatta, bu tür şeyler var mı? Bununla ilgili de her tür oradaki alımlarla ilgili arkadaşlarım bilgiyi verirler. Dönemimde böyle bir alım asla yapılmamıştır, hepsi geçmiş dönemden kalan malzemelerdir. Bu malzemelerle bizim Beştepe Külliyesi yürümektedir ama bir defa az önce söylediğim ifade çok önemli, çünkü bir iftira, edebe, adaba yakışmaz, onunla da bağdaşmaz. Ben 'hodri meydan' diyorum. Hadi buyurun, çık gel, Beştepe Külliyesi'ni dolaş, gez, bak. Ben bulduğu takdirde Cumhurbaşkanlığını bırakacağım, bu kadar iddialı konuşuyorum. Kendisi bulamadığı takdirde CHP'nin başından ayrılacak mı? Bu kadar açık."

MISIR'DAKİ ASKERİ DABE

"Bir Müslüman olarak Mısır'daki duruma tahammül edemiyorum, kanıma dokunuyor."

"Mısır gibi bir ülkenin yükselişine engel olmak için darbe yaptılar. Üst akıl orada da var."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.