Erdoğan'dan Eroğlu'na 30. Yıldönümü Mesajı

Erdoğan'dan Eroğlu'na 30. Yıldönümü Mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye hükümetinin, Kıbrıslı Türklerin yarınlarından asla endişe duymamalarını sağlayacak, refah, üreten, sağlıklı ve dinamik bir ekonomik altyapıya kavuşturulması yönünde atılan adımlara her zaman tam destek vermeye devam.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye hükümetinin, Kıbrıslı Türklerin yarınlarından asla endişe duymamalarını sağlayacak, refah, üreten, sağlıklı ve dinamik bir ekonomik altyapıya kavuşturulması yönünde atılan adımlara her zaman tam destek vermeye devam edeceğini ifade etti.

Erdoğan, KKTC’nin kendi ayakları üzerinde güvenle durabilmesi, kalkınması ve gelişmesinin, Anavatan ve garantör ülke olarak Türkiye’nin temel önceliği olduğunu bildirdi.

Erdoğan, 50. yılını dolduran Kıbrıs sorununun bir an önce adanın ortak sahibi olan Kıbrıs Türk halkını ve onun eşit statüsünü güvence altına alacak bir anlaşmayla sonuçlanmasının müşterek hedefleri olduğunu belirterek, bu çerçevede Anavatan Türkiye’nin her koşulda Doğu Akdeniz bölgesinde barış, güvenlik, istikrar ve refahın hakim kılınması için Kıbrıs Türkünün bölgedeki doğal kaynaklar dahil her alanda meşru hak ve menfaatlerinin korunmasını teminen Kıbrıs Türk halkının yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.

Erdoğan, KKTC’nin ilanının 30’uncu yıldönümü vesilesiyle Eroğlu ve Kıbrıs Türk halkını şahsı ve hükümeti adına gönülden kutlayarak, Eroğlu’na, kendisine gönderdiği nazik davet için içtenlikle teşekkür etti.

Türkiye hükümetini temsilen törenlere Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın katıldığını ve bu anlamlı yıldönümünde Kıbrıslı Türklerin coşkusunu paylaşacağını ifade eden Erdoğan, “KKTC, çoğulcu demokrasisi, yerleşmiş değerleri ve kurumlarıyla kaydettiği başarılarla tüm Türk milleti için övünç kaynağıdır.” dedi.

Erdoğan, bu çerçevede Anavatan Türkiye’nin her koşulda Doğu Akdeniz bölgesinde barış, güvenlik, istikrar ve refahın hakim kılınması için Kıbrıs Türkünün bölgedeki doğal kaynaklar dahil her alanda meşru hak ve menfaatlerinin korunmasını teminen Kıbrıs Türk halkının yanında olmaya devam edeceğini aktardı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.