Erdoğan "Çözüm Süreci"nin İsmini Değiştirdi, İşte Yeni İsmi?

Erdoğan "Çözüm Süreci"nin İsmini Değiştirdi, İşte Yeni İsmi?

Bugün muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "buzdolabına" kaldırdığı Çözüm Süreci'nin ismini değiştirdi.

Önce "Demokratik Açılım" sonra "Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci" olan ve sonra da "Çözüm Süreci" olarak nitelendirilen Süreç, seçimlerin bitmesinden sonra yeniden isim değiştirdi.

Bugünkü muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, heralde "Çözüm Süreci" kavramının çok yıprandığını düşünmüş olacak ki Süreç'in ismini "Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci" olarak açıkladı.

İşte Erdoğan'ın bugünkü açıklamasından ilgili bölüm;

"Milletimiz müsterih olsun, hiç endişeye kapılmayın. Yarın bugünden daha iyi olacak. Terör örgütüne karşı ülke içi ve dışındaki operasyonlar devam ediyor. Kesmek yok, devam edeceğiz. Terör örgütü silahlarını bırakıp, toprağa betonlayarak gömene kadar, tüm elemanları teslim olana, ülke dışına çıkana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Örgütün şehirlerdeki yapılanmaları tamamen çökertilene kadar, operasyonlar devam edecek. Önümüzdeki dönem konuşma, tartışma dönemi değil, açık söylüyorum sonuç alma dönemidir.

“BU İŞE İLLA BİR İSİM ARANIYORSA ADI MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK SÜRECİDİR”

Bu işe illa bir isim aranıyorsa, bunun adı artık milli birlik ve kardeşlik sürecidir. Yani milli birliğimizden daha iyi bir şey olabilir mi? Kardeşlikten daha güzel bir şey olabilir mi? Milli birlik diyen varsa, kardeşlik diyen varsa hepimiz aynı çatı altında toplanmalıyız. Bunun başka çıkışı yok, bunu yapmamız lazım. Kimse Türkiye’nin geçtiğimiz 13 yılda yaşadığı büyük dönüşümü görmezden gelemez."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.