"Enflasyon yüzde 50’lere dayandı"

"Enflasyon yüzde 50’lere dayandı"

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, TBMM’de düzenlediği basın toplantısıyla gündemdeki konuları değerlendirdi.

Karaduman, pandemi döneminde esnafın ve vatandaşların zor günler geçirdiğini belirterek, “2021 yılının ilk çeyreğinde 125 bin kişi kredi borcunu, 113 bin kişi kredi kartı borcunu ödeyemeyerek takibe düşmüştür. Pandemi döneminde 125 bin esnaf kepenk kapattı. TÜİK’in aksine enflasyon yüzde 50’lere dayanmış, kimi alanlarda aşmıştır” dedi.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısıyla gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Karaduman, başta ekonomi olmak üzere çevre ve TBMM Genel Kurul gündemine gelmesi beklenen Yargı Paketi’yle ilgili açıklamalarda bulundu.

“MARMARA DENİZİ, ONU TAHRİP EDENLERİN YÜZÜNE TÜKÜRÜYOR”

Marmara Denizi’nde meydana gelen müsilajlara dikkat çeken Karaduman, “Sanayi atıkları, plansız altyapı anlayışı, doğaya karşı hassasiyetin ortadan kalkması sonucunda bugün Marmara Denizi müsilaj sebebiyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Marmara Denizi’nin güzelliği ve ihtişamından eser kalmamıştır. Marmara Denizi, onu tahrip edenlerin, onu fosseptik çukuru gibi kullananların adeta yüzüne tükürüyor. Peki, niçin bunlar yaşanıyor? Tabiatı günahkâr olarak gören zihniyetin tabiata hükmetme arzusu, daha çok kazanma hırsı ve tüketim kültürü sonuç olarak yine aynı insana; küresel iklim değişikliği, temiz suya ulaşım sıkıntısı, kuraklık, ormansızlaşma, toprak kirliliği, canlı türlerinin ve biyoçeşitliliğin ortadan kalkması sorunlarıyla geri dönmektedir” ifadelerini kullandı.

“YENİ YARGI PAKETİNDE MAĞDURİYET GÖZ ÖNÜNDE TUTULMALI”

Önümüzdeki günlerde Meclis gündemine gelecek Yargı Paketi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Karaduman, “Hukuksuzlukları gidermeyen, adaletsizlikleri ortadan kaldırmayan her düzenleme sadece göstermelikten, lafügüzaftan ibarettir. Yeni düzenleme mağduriyetler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Suçsuzluğu tescillenmiş insanların takipsizlik ve beraat almasına rağmen işine döndürülememesi ülkemiz adına bir utançtır” diye konuştu.

“125 BİN ESNAF KEPENK KAPATTI” 

Karaduman, pandemi döneminde esnafın ve vatandaşların zor günler geçirdiğini belirterek, 2021 yılının ilk çeyreğinde kepenk kapatan esnaf sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 arttığını kaydetti. Yine aynı dönemlerden örnekler veren Karaduman, “125 bin kişi kredi borcunu, 113 bin kişi kredi kartı borcunu ödeyemeyerek takibe düşmüştür. Pandemi döneminde 125 bin esnaf kepenk kapattı. TÜİK’in aksine enflasyon yüzde 50’lere dayanmış, kimi alanlarda aşmıştır. İnsanlar ay sonunu getiremezken sözde yapısal reformlar adıyla yasalar ihtiyacın dışından yamalı bohçalara çevrilmiştir. Torba yasa garabeti bunun önemli sebeplerinden biridir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum