Enderun Nesli yayın hayatına başladı

Enderun Nesli yayın hayatına başladı

Özel Enderun Liseleri öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan okul dergisi 'Enderun Nesli ilk sayısıyla yayın hayatına başladı

Özel Enderun Liseleri öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan okul dergisi 'Enderun Nesli’ ilk sayısıyla yayın hayatına başladı. Yılda bir yayımlanacak dergide edebiyattan tarihe, mizahtan güncel bilgi notlarına kadar birçok konu yer alıyor. Dergide ayrıca eğitim öğretim faaliyetleri, okul faaliyetleri anlatılarak okul hakkında bilgiler verilecek. Editörlüğünü Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni İbrahim Kalaycı’nın yaptığı dergide görev alanların çoğunluğu öğrencilerden oluşuyor. Eğitim öğretim faaliyetlerinin en önemli amacının bir ülkenin geleceği olan çocukları iyi insan ve vatandaşlar olarak yetiştirmek olduğunu belirten Kalaycı, "Özel Enderun Liseleri öğretmen ve öğrencileri el ele gönül gönüle çalışarak birlikten kuvvet doğar ilkesini doğrularcasına okulumuzu tanıtıcı bir dergi hazırladık. İlimizde pek çok alanda kendilerinden başarıyla söz ettiren öğrencilerimizin, duygu ve düşüncelerini ifade etmedeki başarılarını da gözler önüne serme fırsatı bulduk. Amacımız servetimiz olan gelecek neslimizde bir heyecan oluşturmak ve bir fikir zenginliği meydana çıkarmak" diye konuştu.

Özel Enderun Liseleri Müdürü İlhan Yalmaz ise "Çocukların eğitiminde okul, aile, çevre, öğretmen ve eğitim sistemi gibi faktörler etkili olmaktadır. Öğrencilerimizi sadece akademik bilgi yüklenen bireyler olarak değil de sosyal ve kültürel bir toplum mensubu olarak gören ve bu görüşün somut bir öğesi olarak ortaya çıkan bu dergimizi hazırlayıp elimize ulaştıran herkese, emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim" dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.