En iyi genç hukukçu Selçuktan

En iyi genç hukukçu Selçuktan

En iyi genç hukukçu Selçuktan

TÜSİAD tarafından bu yıl “Vergi Hukuku” alanında düzenlenen yarışmada  “En İyi Genç Hukukçu Ödülü”ne layık görülen Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi İsmet Yurteri, Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan’ı makamında ziyaret ederek sevincini paylaştı. Yurteri, Rektör Okudan’a destekleri nedeniyle teşekkür ederken, Okudan ise başarılı öğrencisini alnından öptü.

Rektör Prof. Dr. Okudan’a kendisine destekleri nedeniyle teşekkür eden İsmet Yurteri, “Üniversitemde oluşturulan demokratik ve özgürcü ortam başarımda çok etkili oldu. Bu başarıda üniversitem ve fakültemizin büyük katkısı var. Özellikle Vergi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman Ümit Üstün’ün maddi ve manevi desteğini unutamam. Başarıma katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

HOCALARINI GERİDE BIRAKTI

Rektör Okudan ise hukuk devleti bilincinin güçlendirilmesine katkı sağlamak, lisans veya lisansüstü düzeyde hukuk eğitimi almış, 40 yaş altı genç hukukçuları özgün çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla 2008 yılından beri düzenlenen yarışmada İsmet Yurteri’nin, pek çok öğretim üyesini geride bırakarak ödülü kazanan ilk öğrenci olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Okudan, “Yarışmada 2008’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Haydar Burak Gemalmaz,  2009’da ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Mert Namlı ödül almıştı. İlk kez bu yarışmada TÜSİAD bir öğrencinin projesini ödüllendirmiş oldu” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.