En güzel duygu annelik duygusudur

En güzel duygu annelik duygusudur

Eğitim Bir-Sen Konya Şubesi Bayan Platform Başkanı Hayrunnisa Özer, anneler günü nedeniyle düzenlediği toplantıda tüm annelerin gününü kutladı

Eğitim Bir-Sen Konya Şubesi Bayan Platform Başkanı Hayrunnisa Özer, anneler günü nedeniyle düzenlediği toplantıda tüm annelerin gününü kutladı. Ahmet Kayhan Öğretmenevi Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Özer, “Bütün toplumlarda ‘Anne’ sözcüğü, işiten herkesin içinde bir sıcaklığın oluşmasını sağlayan sihirli bir sözcüktür. Hiçbir temel ihtiyacını karşılayamaz halde dünyaya gelen varlığı, hiçbir güdülemenin yönlendiremeyeceği üstün fedakârlıklarla yetiştiren, el içine katan duygu, annelik duygusudur. Annelerimiz, sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Onların yaşam şartlarının iyileştirilmesi, mutlu, huzurlu, endişelerden uzak bir hayat sürmeleri, şüphesiz yetiştirecekleri nesillerin mutluluğu için de vazgeçilmez bir önem taşımaktadır. Tüm annelerimiz bitmek bilmeyen sabrın, affediciliğin, hoşgörünün, bilgeliğin, fedakârlığın, sevgi ve saygının, hayata dair tüm eşsiz ve yüce duyguların timsalidir” dedi.

Anneyi ihmal eden toplumun geleceğinin tehlike altında olduğunu da belirten Özer, “Barış toplumunun, annelerin söylediği sevgi dolu ninnilerle ve kulağa fısıldadığı küçük uyarılarla temellendirileceğini akıldan çıkarmamak gerekir. Aileyi, bilhassa anneyi ihmal eden, toplumun inşasında annenin rikkat ve esirgeyiciliğini gözden kaçıran toplumlar geleceğini tehlikeye atmaktadır. Anneler Günü, adına gün ihdas edilmiş aziz varlıklarımızın günleri gibi tüketim toplumunun, gerçek bağlamından kopararak tüketimi artırma vesilesi biçiminde ele aldığı bir gün olması hasebiyle kültürel zeminimizde iğreti durmaktadır. Cennetin annelerin ayaklarının altında olduğunu kabul etmiş bir toplumda 365 gün anneler günüdür” diye konuştu.

Anneler Günü’nde çalışan annelerin sorunlarını bir kez daha dile getirmek istediğini de belirten Özer, konuşmasını şöyle sürdürdü: Anneler Günü’nü annelerin çalışma hayatında yaşadığı sıkıntılardan arındırılması için sürdürdüğümüz mücadeleyi tazeleme vesilesi olarak kabul ediyoruz. Bu bağlamda, çalışan annelerimizin çocuklarıyla ve aileleriyle yeteri kadar ilgilenebilmelerini sağlamak için gerekli sosyal imkânlar tanınmalıdır. Sağlıklı nesillerin, sağlıklı annelerden geçeceği gerçeği hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bu vesile ile yerleri asla doldurulamayacak, hayatımızın en büyük güzelliği fedakâr annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz.

Eğitim Bir-Sen Konya Şubesi Bayan Platform Başkanlığı tarafından düzenlenen programa katılan Memur-Sen İl Temsilcisi Latif Selvi’de kadınların sorunlarının çözümü için sendika olarak ellerinden gelen her çalışmayı yapacaklarını söyledi.

 

ALİ SAİT ÖGE

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.