Elektrik faturalarında zam uyanıklığı!

Elektrik faturalarında zam uyanıklığı!

Tüketicilerin elektrik faturaları zam yapıldıktan sonra okunuyor. Zamsız kullandığınız elektriğe üstüne zam eklenmiş şekilde ödüyorsunuz.

 Yürürlüğe giren elektrik zammının geçmiş kullanım için de  hesaplanması tüketiciyi çıldırttı. Faturalar can yakıyor.
 
1 Ekim'de yapılan elektrik zammı elektrik dağıtım şirketlerini harekete geçirdi. Şikayetvar.com'a gelen şikayetlere göre; elektrik zammı faturalara kat kat yansıdı. Zamlı ilk faturalar kesildikten sonra faturaları inceleyen tüketiciler şaşırtıcı bir detayı ortaya çıkardı.
 
Elektrik zammı sonrası zam öncesi ve sonrası faturalar zamlı tarifeden hesaplandı. Elektrik zammı faturalara kat kat yansıdı tüketici çileden çıktı. Elektrik dağıtım şirketlerine gönderdikleri şikayetlerde tepkilerini şöyle dile getirdiler:
 
"Sayaçlar geç okundu tüketiciler bir kez daha zarara uğratıldı.Elektrik  kw fiyatlarındaki zam artışını fırsat bilen elektrik dağıtımşirketleri elektrik kullanım sayaçlarını, Ekimayında yapılan zammı bekleyerek okumadı. Geçmiş dönemde tüketilen fakat 1-Ekimde yürürlüğegiren elektrik zammını faturalarda geçmiş döneme yansıttı. Tarafınızca yapılan zam ayın 1'nden itibarendir. Önceki son okuma tarihim 20. 09. 2012 yeni okuma 15. 10. 2012 olduğuna göre bu tarihle zam yaptığınız tarih arasındaki kullanmış olduğum KW'ın da neden zamlı tarifeye eklendiğidir.Ayın 1'nden itibaren tamam eyvallah. Ama öncesi neden zamlı olarak faturalandırıldı. Faiz hesaplamaları ayın 1'inden itibaren hesaplansın ve tüketicinin valör farkı iade edilsin."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.