Eğitim Vakfı Toplantısında Yapılan Çalışmalar Anlatıldı

Eğitim Vakfı Toplantısında Yapılan Çalışmalar Anlatıldı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Vakıf Başkanı Kaymakam İbrahim Çay başkanlığında toplandı.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Vakıf Başkanı Kaymakam İbrahim Çay başkanlığında toplandı. Toplantıda Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü Mehmet Naci Kılıç ve Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Şen tarafından yapılan çalışmalar slayt eşliğinde anlatıldı.

Toplantıda 11 okulun yapımına devam edildiği belirtildi. Toplantıda ayrıca 2013 yılı sonuna kadar Merkez Anaokulu, 8 derslikli Kurtlar İlkokulu, 12 derslikli Kızılcapınar Ortaokulu, 24 Derslikli Kırmacı ilkokulu, Ören ilkokulu 8, 8 ortaokul olmak üzere 16 derslikli, Çiğdemli' de de 16 derslikli okulların temelinin atılacağı belirtildi. Sunumu gerçekleştiren Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Şen ayrıca 2015 yılına kadar Kavaklık, Gülüç bölgesinde yapılması planlanan okulların istimlak çalışmalarının yapıldığını söyledi.

Ereğli’ye 32 derslikli İmam Hatip Lisesi için 500 bin TL bağışta bulunan ve Eğitim Vakfı toplantısına katılan AK Parti Zonguldak 22 ve 23. dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, okulların yapılması ve yenilenmesi için çıkan en büyük sorunun istimlak çalışmasında yaşandığını söyledi. Kendi milletvekilliği döneminde de sık sık bu sorunla karşılaştıklarını ifade eden Erdoğan, "Ereğli'de geçmişte hizmet sunan bazı bayan arkadaşlarımız Milletvekili olduğum zaman bana geldiler. Onların bu konuda bir temennileri vardı. O temenniler doğrultusunda yol haritası belirlenirse inşallah bir çıkmaz sokak olmaz. Benim üzerinde çok önemle durmak istediğim bütün okulların arsalarının kamulaştırma çalışmalarında sorun olduğu gibi bir çok okulun ismi bizde tapusunun üzerinde belediyenin bazı kurumların ya ortaklığı var, ya şerhi var ya da açıkça bir belirsizliği var. Geçmişte eski milli eğitim müdürümüzle de çok çalışmalar yapmıştık. Milli eğitime ait okulların örnek olarak Sanat okulu. Geçmişten gelen okul üzerinde yüzde 3 lük 5 lik başkalarına ait hisseler olduğu için yıkılıp yeniden yapılması için gerçekten tarih olarak bayağı uzun sürüyor. O yüzden bu çalışmaların üzerinde yoğunlaşmak gerekiyor" dedi.

Toplantıya Ereğli Kaymakamı ve Eğitim Vakfı Başkanı İbrahim Çay, Zonguldak eski Milletvekili Fazlı Erdoğan, Eğitim Vakfı yönetim Kurulu üyesi iş adamları ve Erdemir’i temsilen Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülşin Yöney katıldı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.