Eğitim Bir Sen’de teşkilat çalışmaları

Eğitim Bir Sen’de teşkilat çalışmaları

Eğitim Bir Sen Konya Şubesi Meram, Karatay ve Selçuklu ilçelerinde görevli okul müdürleri ve müdür yardımcıları ile önceki gün Konya Merkez Öğretmen Evinde yemekli bir toplantı düzenledi.

 Konya Şube Başkanı Latif Selvi, şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve çok sayıda okul yöneticisinin katıldığı toplantıda, Karatay ilçe temsilcisi Orhan Kahriman, Meram ilçe temsilcisi Zübeyir Yavuz, Selçuklu ilçe temsilcisi Mustafa Aksoy, Kadın Komisyonu Başkanı Hayrunnisa Özer ve Konya Şube Başkanı Latif Selvi birer konuşma yaptılar.
175 eğitim yöneticisinin katıldığı toplantıda Konya Şube Başkanı Selvi; okullarda eğitim öğretim hizmetlerine yapılan katkılar ve yapılan çalışmalar için okul yöneticilerine teşekkür etti. Okul yöneticilerinin okulları son 5 yılda adeta yeniden inşa ettiğini belirten Latif Selvi, okullardaki eğitim öğretimin kalitesinin yükseldiğini söyledi. Eğitim Bir Sen Konya Şubesinin sürekli ve istikrarlı bir büyüme içinde olduğunu ifade eden Latif Selvi; “Şu anda 6 bin 200 üye ile Konya’nın en büyük eğitim sendikası ve Eğitim Bir Sen’in en büyük şubesiyiz” dedi.
Ülke genelinde geçen yıllarda yetkili sendika olarak toplu görüşme masasında eğitim çalışanlarını resmi olarak temsil etme konumunda olan sendikanın toplu görüşme masasında ve meclis eğitim komisyonunda eğitim çalışanlarının hiçbir gerçek sorununu çözmediğini çözmek bir yana sorunların artmasına sebep olduğunu açıklayan Selvi, “artık etkili olanların yetkili olma zamanı gelmiştir, 15 Ağustos 2009’da yetkili sendika olarak toplu görüşme masasına oturacağız ve bu yetkimizi ve etkinliğimizi eğitim çalışanlarının sorunlarını çözmede ve yeni kazanımlar elde etmesinde kullanacağız” dedi. Okul müdürlerine toplu görüşme öncesi yeni bir toplantı yapılacağını açıklayan Latif Selvi bu toplantıda “toplu görüşme masasında konuşulacak konuları değerlendireceğiz” dedi.
Eğitim kurumlarının güncel sorunlarının soru cevap şeklinde konuşulduğu toplantının son bölümünde Konya şube sekreteri Fehmi Ceylan okul müdürlerine bilgi verdi. Eğitim Bir Sen’in yetkili sendika olması dileği ile toplantı sona erdi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.