Dolmuş hastalara yaradı

Dolmuş hastalara yaradı

Aydınlıkevler, Binkonut ve 100. Yıl Dolmuşlarının Beyhekim Devlet Hastanesine kadar gelmesi hastaların hastaneye ulaşımlarını kolaylaştırırken hasta sayısını da yüzde 20 artırdı

Daha önce ulaşım sorunu olmasına rağmen günlük 2 bin 500 civarında hastanın geldiği Beyhekim Devlet Hastanesi, dolmuşların devreye girmesiyle 3 binin üzerinde hastaya hizmet vermeye başladı. Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökhan Darılmaz, ulaşım sorununun nispeten giderilmesinin hem hastane hem hastalar açısından oldukça faydalı olduğunu söyledi.

Yeni uygulama ile hastaların artık hastaneye daha kolay ulaştığını ifade eden Darılmaz, “Hasta sayısı dolmuş hatlarınım devreye girmesiyle hastalar daha zahmetsiz, daha rahat gelmeye başladı. Yine personelimiz de çok kısa mesafede iki araç kullanırken şimdi tek araç ile gelip gidebiliyor. Biz önümüzdeki günlerde özellikle Selçuklu bölgesindeki hastaların daha rahat geleceklerini ve bu sayının daha da artacağını düşünüyoruz” dedi.

Beyhekim Devlet Hastanesi’nin bölgede büyük bir boşluğu doldurduğunu da dile getiren Darılmaz, “Bölgede Psikiyatri Hastanemiz hizmete başlamıştı. Çok yakın zamanda Fizik Tedavi Hastanesini hizmete açacağız. Yine aynı süreçte Onkoloji Hastanesi’nin devreye girmesiyle bölgede toplam bine yakın yatak kapasiteli 4 hastane devreye girmiş olacak. Ve gerçekten Beyhekim bir sağlık üssüne dönüşmüş olacak. Bu arada organ nakli ile ilgili girişimlerimiz de neticelendi. Burası da bir merkez olarak değerlendirilecek. Heliport alanının burada olması bunu kaçınılmaz kılıyordu. Yine hastanemizin B Sınıfından A–2 sınıfına geçmesi için tüm girişimlerimizi bitirdik. İnşallah yakın zamanda A–2 hastanesi olarak daha çeşitli, daha donanımlı, daha yüksek performans ve daha çok personel ile hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Konuşmasında son günlerde yeni uygulamalara imza attıklarını da belirten Darılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sayın Valimizin önderliğinde başlattığımız uygulama ile Selçuklu Ağız Diş Tedavi Merkezi ile yaptığımız protokolle özürlü çocuklarımızın genel anestezi altında diş ameliyatlarının yapılması başladı. Engelli ve özürlü oldukları için diş tedavileri yapılamayan hastalarımız artık burada genel anestezi ile bu dertlerinden kurtulmuş olacak. Bu engelli ve özürlü hastalarımız için önemli bir hizmet.” Beyhekim Devlet Hastanesi olarak hizmete geçirdikleri yeni ve önemli bir gelişmenin, Anne Oteli olduğuna dikkat çeken Darılmaz, “Daha önce başlattığımız Refakatçi Oteli’nin yanına şimdi hastanemizin bünyesinde, Anne Oteli projesini hayata geçirdik. Özellikle düşük doğum ağırlıklı ve riskli çocukların doğumundan sonra annelerin bebeklerini yoğun bakımda emzirmeleri ve tedavi sürecinde yanlarında bulunmaları, onlara dokunmaları ve onlarla iletişim sağlamaları için büyük önem taşıyan uygulama ile hastanemizin çocuk servisinde 4 yataklı Anne Oteli hizmete başladı. Anneler çocuklarının tedavileri süresince hastanenin tüm imkanlarından faydalanacak” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda hastanenin cihaz yönünden eksiklerinin kalmadığını da ifade eden Darılmaz, İl Özel İdare bünyesinde başlatılan ve hayırsever vatandaşların da katkıları ile devam edecek olan 3. basamak yoğun bakım çalışmalarının ihale aşamasında olduğunu bu eksikliğin giderilmesinin ardından Beyhekim Devlet Hastanesi’nin tam kapasitesini sağlamış olacağını söyledi.

 

ALİ SAİT ÖGE

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.