Doğan: Takımda artık yokum

Doğan: Takımda artık yokum

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Bakan Davutoğlu tarafından onuruna verilen yemekte Konyalılardan helallik istedi.

Vali Aydın Nezih Doğan, bayramdan önce Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından onuruna verilen yemekte konuştu. Vali Doğan, “Konya’nın sorumlulukları var. Ben artık bu takımda yer almayacağım” diyerek, Konyalılardan helallik istedi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Valiler Kararnamesi ile Van Valiliği'ne atanan Aydın Nezih Doğan onuruna yemek verdi. Dedeman Otel'de düzenlenen veda yemeğine Vali Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Kerim Özkul, Hüseyin Üzülmez, ve Harun Tüfekçi, Karaman Valisi Murat Koca, Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in yanı sıra Konya protokolünden bir çok isim katıldı.

AYAĞINIZ TİTREDİĞİ ANDA SİZİ YAŞATMAZLAR

Veda yemeğinde konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, hüznü ve sevinci bir arada yaşadığını belirterek, Vali Doğan’ın Van’da çok önemli bir vazifeyi ifa edeceğini kaydetti. Davutoğlu, “Bu memleket, bu ülke öylesine bir coğrafyada bulunuyor ki, ayağınızı sağlam zemine bastığınızda sizi yüceltir ama herhangi bir şekilde ayağınızın titrediği anlar olursa bu coğrafyada sizi yaşatmazlar. Onun için vatan toprağının her bir karışı bizim için azizdir ve bastığımızda hem kendimizi sağlam bir zeminde hissettiğimiz hem de aidiyetinden hiçbir şüphe hissetmeksizin kendimizi ondan addettiğimiz kutsal bir emanettir. Vali Doğan'a hizmetleri dolayısıyla bütün Konyalılar adına teşekkür ediyorum. Van’daki kardeşlerimizi de şanslı görüyorum, hizmet aşkıyla dolu bir valileri olacak ve eminim Van’da Konya gibi onu bağrına basacaktır” diye konuştu. İslam dünyasının değişik köşelerinden gelen haberlerle Ramazan ayının hüzünlü geçtiğini belirten Davutoğlu, buradaki Müslümanlar için Anadolu’dan duaların eksik olmadığını açıkladı.

KONYA'NIN GELECEĞİNİ İNŞA ETMEYE GAYRET ETTİM

Vali Aydın Nezih Doğan, “Bakanımızın verdiği destek beni hep güçlü kılmıştır. Yapmaya çalıştığımız her yeni eserde Bakanımızın desteğini yanı başımızda hissettik. Konya’ya daha evvelde 2 yıl Kaymakam olarak hizmet etmiştim. Geriye doğru baktığımda Konya’da pek çok güzelliği yaşadığımızı hatırlıyorum. Hz. Mevlana’nın kentine hizmet etmekten onur duydum. Gerçek sahibinin Hz. Mevlana olduğunu bildiğimiz bu şehre hizmet etmiş olmak benim ve ailemin bundan sonra taşıyacağı en önemli unvandır. Şüphesiz bundan daha büyük unvanla karşı karşıya kalmayacağız. Konya Selçuklu’nun başkentidir, Hz. Mevlana’nın şehridir. Türkiye’nin uzay vizyonunda Konya’nın üzerine düşen sorumluluğu alması bakımından yapılması gerekenler var. Hazırlanacak yol haritasının önemli. Konya’nın gelecekte Türkiye’nin uzay projesinin merkezi olacağına inanıyorum. Ben artık bu takımda yer almayacağım” dedi. Vali Doğan, sözlerini tüm Konyalılardan helallik isteyerek tamamladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise hem mübarek Ramazan ayına hem de Vali Aydın Nezih Doğan'a veda ettiklerini söyledi. Vali Doğan ile 4 yılı aşkın bir süredir uyum içinde çalıştıklarına dikkat çeken Akyürek, “Konya'nın bugün diğer büyükşehirlere göre daha güçlü bir 2023 vizyonu varsa bu Valimizin sayesindedir. Unutulmaz hizmetleri oldu. O artık bir Konyalı oldu” ifadelerini kullandı. Protokol konuşmalarının ardından Davutoğlu, Vali Doğan'a plaket verdi.

HASAN ÖZÜTEMİZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.