'Doğada Buluşalım' Etkinliği Düzenlendi

'Doğada Buluşalım' Etkinliği Düzenlendi

Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) ve Şırnak Valiliği tarafın ortaklaşa düzenlenen doğa yürüyüşü ve pikniğinde Şırnaklılar stres attı.

Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) ve Şırnak Valiliği tarafın ortaklaşa düzenlenen doğa yürüyüşü ve pikniğinde Şırnaklılar stres attı.

Geçtiğimiz günlerde Şırnak Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı iş birliğinde spor faaliyetlerine ilişkin protokol Vali Hasan İpek ve Rektör Pof. Dr. Ali Akmaz arasında imzalanmıştı. Bu kapsamda planlanan 'Doğada Buluşalım' etkinliğine Vali Vekili Mustafa Akgül, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Selahattin Yürenç, akademik idari personel ve öğrenciler katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen ve çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu kalabalık, Cumhuriyet Meydanı'ndan karayolları kavşağına kadar yürüdükten sonra arabalarla üniversite kampüsünün inşaatının olduğu alana geçtiler. İnşaat alanı yakınında Şırnak Vali Vekili Mustafa Akgün, ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz ve kurum müdürleri, öğrencilerle birlikte halay çekti. Piknikte Şırnaklılara kavurma, pilav ve aşure ikram edildi.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akmaz burada yaptığı konuşmada, Şırnaklıların Şırnak Üniversitesi'ne verdikleri katkılardan ötürü teşekkür ettiğini belirterek, “Üniversite dediğimiz zaman yalnızca eğitim anlaşılmamalı, eğitimin haricinde mutlaka bulunduğu ile sosyo-kültürel yapıda bazı katkılar sağlamalı. Herkes elinden gelen katkıyı yapıyor. Üniversitem adına Şırnak halkına her yönden teşekkür ediyorum.” dedi.

Prof. Dr. Akmaz, kampüs inşaatının bitmesiyle beraber 11 bin öğrenci sayısına ulaşacaklarını ifade ederek şunları kaydetti: “Üniversitemiz 5. yılına girerken 3 bin 500 öğrencisi ile 6 fakülte, 2 enstitü ve 4 meslek yüksekokulu ile önümüzdeki yıl eğitimine sürdürüyor. Kampüsümüzün bitmesiyle birlikte de direk bir üniversite şehri olma noktasın da iddialıyız. 2016 yılının sonunda yeni açılan bölümlerle beraber öğrenci sayımızın 11 bine ulaşmasını bekliyoruz. 13 bine yakın bir öğrenci potansiyelimiz ile ŞÜ Şırnak’ı tanıtacaktır. Artık halkla bütünleşen sosyal etkinlikleri artırmamız gerekiyor. Gençlerimizin ve halkımızın sportif aktivitelerinin katkı yapmak istiyoruz. Bu çerçevede kendi spor tesislerimiz tamamlanıncaya kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün tesislerini kullanacağız.” dedi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.