Direkler ortada kalmasın

Direkler ortada kalmasın

Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki Sarı Cami Sokak, yol genişletme ve tretuar çalışması ile güzelleşirken, ortada kalan direkler görüntü kirliliği oluşturuyor.

Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki Sarı Cami Sokak, yol genişletme ve tretuar çalışması ile güzelleşirken, ortada kalan direkler görüntü kirliliği oluşturuyor. Mahalle sakinleri direklerin bu şekilde yolun ortasında bırakılmaması gerektiğini belirterekt, “Direkler çalışmalara gölge düşürmesin” uyarısında bulundu

Karatay İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Sarı Cami Sokak'ta yol genişletme ve tretuar çalışması başladı. Yolun genişlemesi ile sokakta araç trafiği rahatladı ancak ortada kalan elektrik direkleri dikkat çekiyor. Yol boyunda bulunan elektrik direkleri yolun içinde kalmış durumda. Yol genişletmesi ile elektrik direkleri görüntü kirliliği oluşturmaya başladı. Bu durum mahalle sakinlerinin de dikkatini çekti. “Direklerin yol kenarına veya elektrik kablolarının yeraltına alınması uyarısında bulunan vatandaşlar, “Çalışmalar sırasında belediye yetkilileri ile görüştüğümüzde direklerin yolun ortasında bırakılamayacağını söylemişlerdi. Onların bu sözlerine inanıyoruz. Ancak direklerle ilgili bir çalışma başlamış değil. Bu durum, 'ortada direk var, yandan geç' olayına dönmeden düzeltilmelidir. Belediye burada çok güzel bir hizmet yapıyor. Yolu genişletiyor, kaldırımları yeniliyor, çevreyi güzelleştiriyor. Ancak tüm bu güzel işleri yaparken direklerin de bu şekilde yolun ortasında kalmaması gerekiyor. Bu güne kadar Konya'nın çeşitli mahallerinde yapılan çalışmalar sonunda yolun veya kaldırımın ortasında kalan elektrik direkleri oldu. Aynı durumun burada da yaşanmamasını istiyoruz. Çalışma güzel ancak direkler çalışmalara gölge düşürmesin diyoruz” ifadelerini kullandı.

Direklerin aynı zamanda her an kaza riski olabileceği uyarasında da bulunan mahalle sakinleri, “Çalışmalar ile ortada kalan direkler araç trafiği açısından risk oluşturuyor. Özellikle akşamları risk daha yüksek. Çünkü yolun ortasında kalmış direği sürücü fark etmediği takdirde üzücü olaylar yaşanabilir. Bu noktada yetkililer bir an önce direkleri ortadan kaldırmaları hem trafik güvenliği hem de çevre güzelliği açısından önemli bir iş olacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.