Din Alimi Yahya Alkın: Hocaefendi’ye İftira Katmerli Günahtır

Din Alimi Yahya Alkın: Hocaefendi’ye İftira Katmerli Günahtır

Yahya Alkın Hocaefendi, "Fethullah Hoca eserleriyle, hizmetleriyle, yetiştirmiş olduğu cemaatiyle İslam aleminin çok nadir gördüğü şahsiyetlerinden birisidir.

Yahya Alkın Hocaefendi, "Fethullah Hoca eserleriyle, hizmetleriyle, yetiştirmiş olduğu cemaatiyle İslam aleminin çok nadir gördüğü şahsiyetlerinden birisidir. Bu abartı ifade değil; eserleri, yetiştirmiş olduğu nesil, vaazları ve yıllarca yapmış olduğu konuşmalar meydandadır... Kalkıp da bir takım politik mülahazalarla veyahut da yanlış kanaatlerle iftira atıp, kötülemeye çalışmak katmerli bir günahtır." dedi.

Diyanet camiasında "Hocaların Hocası" olarak bilinen, şimdiye kadar çok sayıda müftü ve vaiz yetiştiren, "Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi"nde dersler veren Yahya Alkın Hocaefendi, Samanyolu Haber TV’de yayınlanan Haber Özel programına konuk oldu ve çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Son dönemde hükümet yetkilileri ile iktidara yakın kişi ve kurumların, Fethullah Gülen Hocaefendi’ye yönelik çirkin iftiralar atmasını değerlendiren Alkın Hocaefendi, "Yetmişi geçtim, bir ayağım kabirde ve hiçbir beklentisi olmayan bir insanım. Ben söyleyeceklerim İslam namına söylüyorum. Normal bir insana iftira, kime olursa olsun büyük bir günahtır. Fethullah Hoca eserleriyle, hizmetleriyle, yetiştirmiş olduğu cemaatiyle İslam aleminin çok nadir gördüğü şahsiyetlerinden birisidir. Bu abartı ifade değil; eserleri, yetiştirmiş olduğu nesil, vaazları ve yıllarca yapmış olduğu konuşmalar meydandadır. Kalkıp da bir takım politik mülahazalarla veyahut da yanlış kanaatlerle iftira atıp, kötülemeye çalışmak katmerli bir günahtır." diye konuştu.

"HOCAEFENDİ'NİN ŞAHSINDA MİLYONLARCA İNSANIN HAKKINA TECAVÜZDÜR"
Hocaefendi’nin şahsında milyonlarca insana iftira edilmiş olduğunu belirten Alkın, "İftiraların Hocaefendi etrafında kümelenen ve onun sayesinde hidayete eren, memleketine milletine bağlanan ve insanlığın hizmetine hayatını vermiş milyonlarca insanların da hakkına tecavüzdür ve çok büyük günahtır. Ben bunu Şer-i kaynaklara göre söylüyorum." ifadelerini kullandı.

Bunun Gayrettullah'a dokunacağını ifade eden tefsir uzmanı Alkın, bu sert üslubu kullananların tövbe ederek, geriye dönüşü olmayan bir yola girmemeleri temennisinde bulundu.

"SAHTE PEYGAMBER' DEMEK 'KAFİR DEMEKTİR', SANA DÖNEBİLİR"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hocaefendi'yi hedef alarak "sahte peygamber, yalancı peygamber" gibi çirkin ifadelerine karşı olarak ise Alkın, "Sahte peygamber demek, ‘o insan kafirdir’ demektir. Efendimiz buyurur ki: Bir insana kafir dersen, o insan da kafir değilse o sana dönüşüverir.’ Teheccüd namazını bile kaçırmayan, 60 yıldan beri insanlık için gece gündüz ağlayan bir insana; Peygamber Efendimiz (s.a.s) hakkında Sonsuz Nur gibi dünya çapınca okunan çok mükemmel eserlerin sahibi bir zata kalkıp da sırf politik intikam sahte peygamber dersen o söz sana dönebilir. Çok tehlikeli bir ifade..." açıklamalarında bulundu.

"HİZMETLERİ ENGELLEMENİN AHİRETTE HESABI ZOR VERİLİR"
Alkın, Başbakan Erdoğan’ın elçilere söylediği ’gittiğiniz ülkelerde bu okulları anlatın’ sözünün hatırlatılması üzerine, "Başbakan olarak gönderdiğin elçilere bunları yok edin, kapatın tarzında beyanlar, talimatlar vermek milyonlarca insanın hakkına tecavüz olan, milletin aleyhinde olan, zararında bir durumdur." açıklamasında bulundu.

Hizmet camiasının 160 ülkede, devletten hiçbir yardım alamadan eğitim faaliyetlerinde bulunduğunun altını çizen Yahya Alkın, "Hizmet cemaatinin eğitimde yapmış olduğunu devlet yapamaz. Bu gönül işidir. Eğer Fethullah Hoca ayarında bir insan ve bu hizmetler başka bir gayrimüslim ülkede olmuş olsaydı, (Almanya, Fransa) emin olun Nobel ödülü alırdı." şeklinde konuştu.

"Bu okullar 160 ülkede kuruş para almadan devletin propagandasını yapıyor, Türkçe öğretiyor." diyen Alkın, bu hizmetlerin engellenmesinin ahirette hesabının zor verileceğini söyledi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.