Diltaş'tan 11. Başarı Ödülleri Töreni

Diltaş'tan 11. Başarı Ödülleri Töreni

Özel Diltaş Eğitim Kurumları tarafından bu yıl 11incisi düzenlenen ödül töreninde, yıl içersinde sınavlarda başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi

Özel Diltaş Eğitim Kurumları tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen ödül töreninde, yıl içersinde sınavlarda başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi.

Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, şube müdürleri, Diltaş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Ödül töreninde açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman,  ödüllendirmenin güzel bir şey olduğunu belirterek, başarıların eksilmeden devam edeceğini ifade etti. Ataman, verilen ödüllerin öğrencileri teşvik edici niteliği olduğunu söyledi. Öğrencilerin bir yıl boyunca çalışmalarının karşılığını aldıkları gecede hazırlanan animasyonlar ve müzikler, izleyenleri memnun etti. Büyük bir organizasyona imza atan Diltaş, başarı ödülleri törenlerinin geleneksel olduğunu ve her yıl yapılmaya devam edeceğini açıkladı.

Seçimlerin ardından yeni anayasa kapsamında özel teşebbüse de üniversite kurma izni verildiği takdir de Diltaş olarak 2 yılda üniversite kuracaklarını ve anasınıfından üniversiteye doğru bir eğitim çizgi oluşturacaklarını kaydetti. Ataman, üniversite konusunda ise bütün çalışmaların tamamlandığını sadece gerekli kanunu düzenlemeyi beklediklerini açıkladı.

Açılış konuşmasının ardından öğrenciler ödüllerini Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca’dan aldılar. Geceye katılan konuklara Diltaş Eğitim Kurumları’nın köklü bir kuruluş olduğunu ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, “Emeklerinin ve çalışmalarının karşılığını alan öğrencilerimizi kutluyorum. İyi ve kaliteli alınan bir eğitim ile yarınlara hazırlanmak çok önemlidir. Başarılı olmak için bunca çalışma yapmanızın karşılığını bu gün bir ödülle, ilerde ise kapsamlı bir üniversite eğitimi ve iş imkânıyla alacak olan çocuklarımız bizim geleceğimiz. Çalışmalarınızın ve başarılarınızın daim olmasını diliyorum” dedi.

Törende 430 öğrenciye ödülleri verildi. İlköğretim birinci kademeden başlayarak lise son sınıfa kadar yıl içersinde Türkiye ve Konya genelinde yapılan sınavlarda aldıkları başarılara göre ödüllendirilen öğrenciler velileri tarafından da takdir ettiler.

HASAN AYHAN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.