Diltaş öğrencileri yarışmalara başladı

Diltaş öğrencileri yarışmalara başladı

Özel Diltaş İlköğretim Okullarında 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde hedeflenen çalışmalar doğrultusunda öğrencilerin genel durumlarını görmek için düzenlenen bilgi yarışmaları başladı

Özel Diltaş İlköğretim Okullarında 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde hedeflenen çalışmalar doğrultusunda öğrencilerin genel durumlarını görmek, heyecanlarını ölçmek ve ilçede yapılacak olan bilgi yarışmasına hazırlamak amacıyla düzenlenen sınıflar arası bilgi yarışmaları başladı.İlk yarışma 6. sınıflar arasında Selçuklu Diltaş İlköğretim Okulunda yapıldı. Yarışma öncesi açılış ve tanıtım konuşmasından sonra yarışmanın sunucusu İngilizce öğretmeni Ahmet Arslan tarafından yarışmanın kuralları açıklandı. Diğer yarışmalarda olduğu gibi, bu yarışmada öğretmenlerin, sınıfların ve öğrencilerin değil bilginin yarıştırılması hedeflendiği özellikle vurguladı ve tüm öğrencilere başarılar dilendi.
Fen ve Teknoloji Bölümünün organize ettiği yarışmada öğrencilere her biri 5 puan değerinde Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve  Genel Kültürden sorular soruldu. Dört grupta dörder öğrenci yarıştı. Diltaş İlköğretim Okullarında her yıl düzenli olarak yapılan bu yarışmaların amacının birinci seçmek olmadığını belirten Fen ve Teknoloji Dersi Bölüm Başkanı Ayşen Coşkun, “Amaç öğrencileri kaynaştırmak, heyecan yaşamalarını sağlarken bilgilerini de tazelemek istedik. Önümüzdeki günlerde Meram Diltaş İlköğretim Okulumuzda da 6. sınıflar arası bilgi yarışmaları yapılacak. Ardından 7.ve 8.sınıfların Bilgi Yarışmaları devam edecek”açıklamasını yaptı. Yarışma arasında verilen molada  İngilizce öğretmeni Mehmet Takar öğrencilere bağlama çalarak moral verdi.
Hem eğlendikleri hem de bilgilerini tazeledikleri yarışmayı, “Zeka Küpleri” adını taşıyan grup kazandı. Birincilere ve yarışmaya katılan diğer gruplara hediyeler verildi.   

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.