Dideberah Yetim Derneği  yeni çalışmalar yapacak

Dideberah Yetim Derneği yeni çalışmalar yapacak

Konya Merkezli ve aynı liseden mezun 256 arkadaşın kurduğu Uluslararası Dideberah Yetim Derneği’nin etkinliklerinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Konya Merkezli ve aynı liseden mezun 256 arkadaşın kurduğu Uluslararası Dideberah Yetim Derneği’nin etkinliklerinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Novotel Piri Reis Salonu’nda yapılan programa, Konya’da bulunan kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, hayırseverler ve davetliler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan tanıtım toplantısı, Uluslararası Dideberah Yetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Yavaş’ın açılış konuşması ile devam etti. Derneğin, din, dil, ırk ve coğrafya gözetmeksizin yalnızca yetimlerin eğitim hayatına katkı sağlamak amacıyla 2021 yılında kurulduğunu belirten Yavaş, “Kudüs, Burkino Faso, Suriye ve Türkiye’de kısa süre içerisinde 4 Yetimhane açıp, 2 bine yakın yetim çocuğun eğitimini üstlenerek geleceğe hazırlıyoruz’’ dedi.

Yavaş, küçük çapta başladıkları yetim eğitiminin büyüyerek devam ettiğini belirterek, “Bu çocuklarımızın iyi bir insan olarak yetiştirilmesi ve eğitimle korunmasını istiyoruz. Dünya üzerinde yetim eğitiminde örnek bir model oluşturmak istiyoruz. Burada çocuklarımızın üniversite eğitimlerine kadar olan süreçle birlikte sonrasında iş hayatlarında süreçle de ilgileneceğiz ve onların yanında ömürlerinin sonuna kadar olacağız. Bizim eğitimimiz yalnızca bir dönem değil onların da güzel hizmet etmelerini görene kadar devam edecek. Allah’ın rızası için onları eğitmeye, korumaya ve iyi birer insan olarak insanlığa hizmet etmeleri için yetiştirmeye çalışacağız.” diye konuştu.

Başkan Yavaş’ın konuşmasının ardından Uluslararası Dideberah Yetim Derneği tarafından eğitim gören öğrencilerin İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere okumaları, Mescid-i Aksa Şiiri, Kardeşlik Çağrısı Tiyatro Gösterisi ile kurslarda verilen eğitim ve etkinliklerden kesitlerin yer aldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

HABER MERKEZİ

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.