Dericiler Esnafı Yeni Yerine Taşındı

Dericiler Esnafı Yeni Yerine Taşındı

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak şehir merkezinde yer alan dericiler esnafının Karpuzatan mevkine taşındığını söyledi.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak şehir merkezinde yer alan dericiler esnafının Karpuzatan mevkine taşındığını söyledi.

    Tacettinveli Mahallesi'nde Sadakatçılar Çarşısı'nın karşısında bulunan alanda deri işleri ile iştigal eden esnafın çevre ve halk sağlığı açısından tehdit oluşturduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak dericiler esnafı ile yapılan görüşmeler neticesinde bölgenin şehir merkezinde yer aldığını ve işin niteliği açısından olumsuzluklar oluşturduğunu anlattıklarını belirtti.

    Dericiler esnafının işin niteliğinden dolayı kesim yeri ve et ürünleri üretim yeri konumunda yer alan Karpuzatan mevkisine taşındıklarını kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Melikgazi Belediyesi olarak 2004 yılından itibaren Tacettinveli Mahallesi'nde deri toplama işi ile iştigal eden esnafımız ile bir dizi görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerde şehir merkezinde kalan ve yapılan işin özelliğinden dolayı pis koku, çirken görüntü oluşturan daha da önemlisi çevre ve halk sağlığını tehdit eden dükkanların buradan kaldırılmasını istedik. 1 Kasım 2013 tarihinden itibaren alt yapısı mevcut olan ve önceden beri mevcut bulunan Kayseri’de kesimhane, kurban kesimi, et mamulleri üretim merkezi olan Karpuzatan mevkisine taşınmaya başladır. Bu hafta içerisinde taşınma işi tamamlanmış olup, Tacettinveli Mahallesi'ndeki alanda Temizlik işleri müdürlüğümüz deterjanlı yıkama yapmaktadır. Dericeler esnafına çevre ve halk sağlığına verdikleri önem ve hasiyetten dolayı kendilerine Kayseri halkı adına teşekkür ediyorum." CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.