Davutoğlu bin gönüllüyle buluştu

Davutoğlu bin gönüllüyle buluştu

Konya'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun hazırladığı mektupları belde ve köylere götürecek bin AK Parti gönüllüsü, Bakan Davutoğlu'nun da katıldığı törenle uğurla

Konya'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun hazırladığı mektupları belde ve köylere götürecek bin AK Parti gönüllüsü, Bakan Davutoğlu'nun da katıldığı törenle uğurlandı.
Mevlana Kültür Merkezi otopark alanında düzenlenen törende konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, yapılan hizmetin gönüllülük esasına dayandığını belirterek, "Pek çok parti üyesi olmayan hemşehrimiz bize gelerek kendilerinin ne yapabileceğini soruyorlardı. Bu yapılan iş tamamen gönüllülerden oluşan bir çalışma. Siyaset gönülle yapılırsa anlam taşır. Sadece köylere, beldelere değil gönüllere gireceğiz. Gönüllülerimiz Başbakanımızın ve Bakanımızın mektuplarını vatandaşlara ulaştıracaklar" dedi.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise, "Gönüllüler hareketi olarak gönülden gönüle mesajlar taşıyacaksınız. Başbakanımızın mesajını bütün belde ve köylere ileteceksiniz. Seçim çalışmalarına başlamadan önce söz verdiğimiz gibi bugün gideceğimiz Akşehir ve Doğanhisar'la birlikte 28 ilçemizi gezmiş olacağız. Çok sayıda beldeyi ziyaret ettik. Gittiğimiz her yerde büyük bir heyecan var. AK Parti hareketinin aynı zamanda gönül hareketi olduğunu gösteren güzel hatıralar yaşadık. Bizden bir gönül mesajını gönüldaşlarımıza ileteceksiniz. Bu güzel bir yolculuk. Nasıl İstanbul'un fethiyle bir çağ açılıp bir çağ kapanmışsa, biz de gönülleri fethetmek suretiyle Türkiye'de çağ açıp çağ kapatan siyasi bir süreci daha da ileri götürme çabamızı göstereceğiz. Siyasi hareketler hep gönüllü insanların hareketleriyle yükselir. Mekanik yapıların, hiyerarşik yapıların yapacaklarının etkisi bir süre sonra kaybolabilir ama gönüllü olarak yapılan faaliyetlerin etkisinden daha güçlü bir etki olamaz" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Bakan Davutoğlu, temsili olarak İsmail Boydak'a Başbakan Erdoğan ve kendisinin kaleme aldığı mektupları teslim etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.