Davos’un devamı gelmeli

Davos’un devamı gelmeli

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç, Başbakan Erdoğanın Davos zirvesindeki tepkisini olumlu karşıladıklarını belirterek, Bunun devamının gelmesi gerekir dedi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Üniversite Komisyonu üniversite başkanları toplantısı önceki gün gerçekleştirildi. Türkiye genelinden gelen üniversite komisyon başkanları ve vekillerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya AGD Konya Üniversite Komisyonu ev sahipliği yaptı. İki gün süren toplantıda üniversiteli gençlere eğitim semineri verildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan AGD Konya İl Başkanı Yusuf Güneş, teşkilatlanmanın önemini anlattı. AGD Konya Üniversite Komisyonu Başkanı Mehmet Parlak da, tüm Türkiye genelindeki üniversiteli gençleri Konya’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti belirterek, iki gün sürecek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi. Toplantıya AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç de katıldı. Tongüç, konuşmasında Davos zirvesinde yaşananları değerlendirdi.
DAVOS’TA, HALK İRADESİ KONUŞTU
Toplantıların ilk gününde konuşan AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Davos zirvesinde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e yönelik olarak gösterdiği tepkiyi olumlu karşıladıklarını dile getiren AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, Davos’ta Başbakan Erdoğan’ın yaptığı bu konuşmanın halkın sesini yansıttığını bildirdi. Gazze’de yaşanan zulme uzun zamandan beri Türkiye’nin yanı sıra Yahudiler dışındaki tüm dünya insanların tepki gösterdiğine işaret eden Tongüç, bu tepkilerin bir neticesi olarak Tayyip Erdoğan’ın Davos zirvesinde İsrail yöneticilerine halkın tepkisini yansıttığını ifade etti.
OSMANLI’NIN TORUNLARI OLARAK
MİRASA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ
İsraili’in Filistin’de ve Gazze’de yaşattığı katliamların sonu gelmeden, gündemlerinden bu konuyu düşürmeyeceklerini ve Müslüman Filistin halkına sonuna kadar destek vereceklerini dile getiren İlyas Tongüç, Osmanlı Devleti’nin varisi ve torunları olarak tüm Türk gençliğinin kendisine miras olarak bırakılan Filistin topraklarına sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Şu an bu toprakları savunan en büyük gücün Milli Görüşçülerin gücü olduğuna değinen Tongüç, gençlere dava yolunda emin adımlarla ilerlemeleri ve yılmamaları gerektiğini söyledi. Filistin’e destek amaçlı yaptıkları çalışmaları da anlatan Tongüç, “İsrail, 27 Aralık tarihinde Gazze’ye saldırı düzenledi. Bunun hemen akabinde tüm Türkiye genelindeki Anadolu Gençlik Derneği üyelerini örgütleyerek, eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdik. Filistin için yapılan her türlü çalışmanın arkasında bulunduk, Filistinli kardeşlerimizin imdadına koşmak isteyen tüm sivil toplum kuruluşlarını destekledik. Yaptığımız yardım kampanyaları ile Filistinli kardeşlerimizin yaralarını sarmaya çalıştık. İmza kampanyaları düzenleyerek, sesimizi daha yüksek mercilere duyurmaya çalıştık. Çalışmalarımız halen tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.
RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.