Çumra Çarşamba Çayına panel çit kampanyası

Çumra Çarşamba Çayına panel çit kampanyası

Çumra Çarşamba Çayına panel çit kampanyası düzenleniyor

Çumra’yı yasa boğan, Ova Sulama Birliğinin yetki alanı içinde olan Çarşamba Çayı’nı taşıyan sulama kanalında iki çocuğun hayatını kaybettiği kaza ile ilgili bir açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem, Fevzi Çalı (10) ile Osman Can Kangal (11)’a Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır dileyerek üzüntülerini dile getirdi.

Aileden habersiz, tehlike kavramının lügatlerinde yer almadığı kendi çocukluk dönemlerinde de koşa koşa gittikleri bu kanalların ne kadar tehlikeli ne kadar güvensiz ve kontrolsüz olduğunu çocukluk dönemlerinde bilmediklerini söyleyen Başkan Erdem, “İnsan hayatının ne kadar önemli olduğunu, insan yaşı ilerledikçe ve evlat sahibi olduktan sonra çok daha iyi anlıyor ve öğreniyor” dedi.

Başkan Erdem açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Göreve geldiğimiz andan itibaren halkımızı bilinçlendirmek ve konunun ehemmiyeti hakkında bilgi vermek için çocuklarımızın karşı karşıya olduğu tehlikeyi her ortamda dile getirdik. Hatta bu tedbirlerden biri olarak Çaybaşı mahallesinde kanal kenarına örnek bir panel çit çalışması yaptık. Fakat yalnızca Belediyemiz imkânlarıyla ilçemiz çevresindeki kanalların hepsinin panel çit ile güvenli hale getirilmesi mümkün değildir. Acilen çözüme kavuşturulması gereken ertelenemez, ötelenemez bir sorun olan bu tehlikenin ortadan kaldırılması için tüm kurum, kuruluşlar ve halkımızın işbirliği yapması ve el ele vermesi gerekmektedir. Bu hassas konuda büyük destek vereceğini bildiğimiz Kaymakamımızın önderliğinde, ilgili kurumlar ile görüşerek Belediye Zabıta ekiplerimiz, Emniyet Birimleri, DSİ ile Çumra ve Ova Sulama Birlikleri, Jandarma Ekipleri gibi tüm kurumlarımız ile birlikte halkımızın sağlayacağı geniş katılım ve katkıları sayesinde bu tehlikenin ortadan kaldırılmasına yönelik bir kampanya başlatacağız. Kampanyamıza verilecek destek ile Batum köprüsünden başlayarak Tavuk Çiftliğine kadar kanalın her iki tarafını kafes teller ile çevirmek istiyoruz.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.