Çumed Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi

Çumed Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi

Çukurova Medikalciler Derneği'nde (ÇUMED) kongre süreci tamamlandı. Dernek binasında gerçekleştirilen olağan genel kurulda tek liste ile seçime gidildi.

Çukurova Medikalciler Derneği'nde (ÇUMED) kongre süreci tamamlandı. Dernek binasında gerçekleştirilen olağan genel kurulda tek liste ile seçime gidildi. Başkanlık görevine kimin getirileceği ilk yönetim kurulu toplantısında belirlenecek.

Divan başkanlığını Bülent Pekcan’ın yaptığı genel kurulda; faaliyet ve denetleme kurulu raporları okunduktan sonra derneğin 2014-2016 yılı tahmini bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Sektör olarak önemli bir dönemden geçtiklerini söyleyen ÇUMED Başkanı Dr. Hilmi Akşamoğlu, “Hem dünyada, hem de ülkemizde medikal sektörü çok büyük hızla büyüyor. Büyümeden ancak altyapısı sağlıklı ve kurumsal firmalar pay alabiliyor. Sektördeki küçük firmalar ise zor durumda. Ama bunu aşmanın yolu da yine sivil toplum faaliyetlerine destek vermekten geçiyor. Meselelerimizin yetkililere iletilmesinde ÇUMED ve bağlı olduğu federasyonumuz TÜMDEF çok etkin rol alıyor. Sektördeki tüm paydaşları derneğimize katkıda bulunmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Tek liste ve ‘kapalı oy usulü’ yapılan oylama sonucunda genel kurula katılan üyelerin tamamının oyunu alan yeni yönetim belirlendi. Yeni yönetim kurulunda Dr. Hilmi Akşamoğlu (Nanotek Medikal), Halil Özkaya (Detay Medikal), M. Ali Çetin (Çetin Kimya), İlyas Bahar (Bahar Medikal), Makbule Demir (De Medikal), Aydın Eratay (Adasem Medikal ve Sadık Fidanca (Fidalab Medikal) yer alırken, Denetleme Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Mehmet Şahin (Çukurova Teknik), Nayim Yeldan (Yeldan Tıp) ve Metin Davran (Erk Diognastik). CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.