‘çocuklar Üşümesin Kampanyası’nda Hacivat-karagöz Sürprizi

‘çocuklar Üşümesin Kampanyası’nda Hacivat-karagöz Sürprizi

Dünya Türkmenler Birliği’nce ‘Yalnız değilsiniz’ sloganı ile hayata geçirilen, ‘Çocuklar Üşümesin Kampanyası’ kapsamında projeyi tanıtmak amacıyla düzenlenen programda, Aladağ’dan gelen 70 öğrenci, Hacivat ve Karagöz'ün sahnelendiği gölge oyunuyla eğlenc.

Dünya Türkmenler Birliği’nce ‘Yalnız değilsiniz’ sloganı ile hayata geçirilen, ‘Çocuklar Üşümesin Kampanyası’ kapsamında projeyi tanıtmak amacıyla düzenlenen programda, Aladağ’dan gelen 70 öğrenci, Hacivat ve Karagöz'ün sahnelendiği gölge oyunuyla eğlenceli bir gece geçirdi.

Adana'da Dünya Türkmenler Birliği tarafından ‘Çocuklar Üşümesin Kampanyası’nın tanıtımı amacıyla Seyhan Oteli’nde düzenlenen programa Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Vali Hüseyin Avni Coş, buradaki konuşmasında sosyal yardımlaşma, birlik ve beraberliğin ne anlama geldiği ve bunun ne kadar önemli olduğunu bilen bir milletin evlatları olduklarının altını çizdi. Türkiye’nin 1980’li yıllardan bugünlere nasıl geldiğini örnekler vererek anlatan Vali Coş, geleceğin güvencesi olan çocuklara yönelik her türlü çalışmanın yanında yer alıp, gereken desteği de vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Türk Kızılayı Adana Şubesi minik öğrencileri yalnız bırakmayarak, onlara gıda ve giyim yardımında bulundu. Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, “Yarınlarımızı, geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımız soğukları değil, sevginin sıcaklığını hissetmeli. Bizler her zaman, her dönemde ihtiyaç duyanın yanında olduk, şimdi de çocuklarımızın yanındayız. Projeyi hazırlayan gönlü güzel Dünya Türkmenler Birliği Genel Başkanı İsmail Demirdüzen ve üyelerine, tüm hayır işlerinde bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’a en kalbi teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Gecede Çukurova Öğretmenler Korosu da bir konser verdi. Koro, yurdun dört bir yanından seçilen türkü repertuarı ile gecenin anlam ve önemine uygun birlikteliğe çağrı yaptı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.