Cizre Kaymakamlığı’na, Batman Hukuk İşleri Müdürü Atandı

Cizre Kaymakamlığı’na, Batman Hukuk İşleri Müdürü Atandı

İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Şırnak’ın Cizre Kaymakamlığı’na, Batman İl Hukuk İşleri Müdürü Mehmet Şamil Horasanlı atandı. Cizre Kaymakamı ile beraber Şırnak’ta 4 kamu görevlisinin yeri değişti ve yerlerine atamalar...

İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Şırnak’ın Cizre Kaymakamlığı’na, Batman İl Hukuk İşleri Müdürü Mehmet Şamil Horasanlı atandı. Cizre Kaymakamı ile beraber Şırnak’ta 4 kamu görevlisinin yeri değişti ve yerlerine atamalar yapıldı.

İçişleri Bakanlığı'nın, vali yardımcılığı ve kaymakamlıklara yaptığı atamalar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 657 Sayılı Kanun ile 2451 sayılı Kanun'un hükümleri gereğince 446 vali yardımcısı, kaymakam ve kaymakam adayı yeni görev yerlerine atandı. Bakanlık tarafından yapılan yeni atamalarda, Şırnak’tan da 4 kamu görevlisinin yeri değişti. Bugünkü kararnamede Şırnak’ın 2 vali yardımcısı ve 2 ilçe kaymakamının görev yerleri değiştirildi.

Şırnak Vali Yardımlığı’na Aksaray İl Hukuk İşleri Müdürü Serkan Şeker ve Çamaş Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu atandı. Cizre Kaymakamlığı’na birinci derece kadrolu Batman İl Hukuk İşleri Müdürü Mehmet Şamil Horasanlı atanırken, Uludere Kaymakamlığı’na da Posof Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan atandı.

Şırnak’ta 4 kamu görevlisinin yeri değişirken, ilde başka yere atananlar da şöyle: “Birinci derece kadrolu Sivas vali yardımcılığına Şırnak Vali Yardımcısı Turgay İlhan, birinci derece kadrolu Kaynaşlı Kaymakamlığı’na Cizre Kaymakamı Şenol Koca, 3. derece kadrolu Birecik Kaymakamlığı’na Şırnak Vali Yardımcısı Deniz Zeyrek, birinci derece kadrolu Bartın Vali Yardımcılığı’na Uludere Kaymakamı Murat Karasu ve Manisa-Köprübaşı Kaymakamlığı’na Şırnak Valiliği-Kaymakam adayı Abdulkadir Çelik atandı.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.