Cihangir İslam: Zaman maalesef bizleri haklı çıkardı

Cihangir İslam: Zaman maalesef bizleri haklı çıkardı

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Adana'da ‘Türkiye’de Hak ve İslam Anlayışı’ konulu konferansa katıldı.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Saadet Partisi Adana İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Türkiye’de Hak ve İslam Anlayışı’ konulu konferansa katıldı. Soru ve cevap şeklinde geçen konferansta, Türkiye’deki hak ve adalet konuları ile ekonomik kriz ele alındı. Konferansa Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Süleyman Çalışkan, Saadet Partisi GİK Üyesi Çelebi Keyhıdır, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Gözütok, ÖĞDER Adana Şubesi Başkanı Hüseyin Tan, Mazlum-Der Adana Şube Başkanı Av. Mehmet Ali Önal, Saadet Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Osman Söyler başta olmak üzere çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Suriye sorunu başta olmak üzere dış politikanın da içinden çıkılmaz bir hale geldiğini belirten İslam, “Komşularla sıfır sorun ile geldiler. Ama dost komşu kalmadı. Suriye’de savaş başlamadan önce tüm partiler iktidarı uyardı. Fakat onlar herkese hain dediler. Gelinen noktayı görüyorsunuz. Zaman maalesef bizleri haklı çıkardı” dedi.

 

AKLIN DIŞINDA BİRTAKIM SÖYLEMLERLE GÜNDEM OLUŞTURUYORLAR

‘Türkiye’de Hak ve İslam Anlayışı’ konferansında konuşan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, “Mevcut iktidar on altı yılda artık bekleneni veremez hale geldi. On altı yılda gelinen durumu görüyorsunuz. Ne günlere geldik. Sizin vekil seçtiğiniz insan bu ülkede devlet sırrı taşımayan her noktaya girebilmeli ve denetleyebilmeli. Bunun raporunu size verebilmeli. Bakıyorsunuz, ülkemizin dış güçlerin saldırısı altında olduğunu ifade edenler, yaşanan sorunlara ‘Bu bir imtihandır’ diyorlar. Bizler de Meclis kürsüsüne çıkıp, ‘Siz bu imtihanın neresindesiniz? On altı yıldır sizler kazandığınız birikimleri neden masaya koymuyorsunuz? Bu imtihanın gözlemcisi misiniz?’ diye sorduk. Ama bu sorulara hiç yanaşmadıklarını gördük” ifadelerini kullandı.

 

GELİNEN NOKTA, AKLISELİMİN GELDİĞİ NOKTADIR

Suriye sorunu başta olmak üzere dış politikanın da içinden çıkılmaz bir hale geldiğini belirten İslam, “Komşularla sıfır sorun ile geldiler. Ama dost komşu kalmadı. Suriye’de savaş başlamadan önce tüm partiler iktidarı uyardı. Fakat onlar herkese hain dediler. Ne oldu? Savaş sonrasında yedi milyon mülteci ortaya çıktı. Şehirler yıkıldı. Gelinen noktayı görüyorsunuz. Zaman maalesef bizleri haklı çıkardı. Geldiğimiz durumu görüyorsunuz. Ve gelinen nokta artık aklıselimin geldiği noktadır” şeklinde konuştu.

Millî Gazete

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.