Chp'li Vekilden Kürsüden Soma Afişli Protesto

Chp'li Vekilden Kürsüden Soma Afişli Protesto

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam, Torba Kanun Tasarısı görüşmelerinde Soma'da hayatını kaybeden 301 madencinin isimlerinin yazılı olduğu afişi konuşma kürsüsüne asarak hükümeti protesto etti. Milletvekili Çam,...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam, Torba Kanun Tasarısı görüşmelerinde Soma'da hayatını kaybeden 301 madencinin isimlerinin yazılı olduğu afişi konuşma kürsüsüne asarak hükümeti protesto etti.

Milletvekili Çam, sabaha kadar süren Torba Kanun Tasarısı'nın son maddesinde görüşlerini iletmek için kürsüye geldi. Çam, Soma'da ölen 301 madencinin isimlerinin yazılı olduğu afişle birlikte, "13 Mayıs’ta burada gördüğünüz arkadaşlarımızı Soma’da kaybettik. Üzerinden 4 ay geçti, Soma’da hayatını kaybeden 301 arkadaşımızın aramızdan ayrılmasının üzerinden. Alt komisyonda 7 gün 48 saat, üst komisyonda 23 işgünü ve 157 saat, 99 gündür biz Soma kanunu konuşuyoruz ve müzakere ediyoruz. Daha önceden de söyledik, Soma ile ilgili toplam yapılacak madde sayısı 20-25. Çalışma Sağlık Aile Komisyonu bitirsin, Genel Kurula insin ve yasalaşsın dedik. Bizler gecenin bu saatinde neden buradayız. Sizin yanlış yönetim anlayışınız yüzünden. Bu süreci iyi yönetemediniz.

chp-li-vekilden-kursuden-soma-afisli-protesto-6467363_9005_400.jpg

Meclis çalışanlarını gece yarılarına kadar buralarda beklemesinin hiçbir manası yok. Stenograf arkadaşlarımızın çocukları Ramazan ayı boyunca hiçbir akşam aileleri ile iftar sofrasına oturamadılar, hep buradaydılar. Yanlış yönetim tarzı nedeniyle. Bu saatte Ankara’da çorbacılar, bar ve pavyonlar bir de TBMM çalışıyor. Bu yaptığınız yanlıştır. Bakın milletvekilleri uyukluyorlar, bu TBMM’ye yakışıyor mu?” sözleriyle yüklendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.