Chp'li Demirçalı, Adana’daki İşsizliği Meclise Taşıdı

Chp'li Demirçalı, Adana’daki İşsizliği Meclise Taşıdı

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, Adana’daki işsizlik rakamlarını meclis gündemine taşıdı.

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, Adana’daki işsizlik rakamlarını meclis gündemine taşıdı.

Milletvekili Ali Demirçalı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e, AK Parti iktidarı döneminde işsizlik rakamlarını yazılı yanıtlamasını istedi, kadın istihdamını artırmak için neler yapıldığını sordu. Demirçalı, Bakan Çelik tarafından yazılı yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, ”Adana’da 2002-2013 yılları arasında AK Parti’nin iktidar olduğu yıllar itibariyle işsizlik rakamları nedir? Belirtilen yıllar arasında İş-Kur’a müracaat etmiş vatandaşlarımızın sayısı kaçtır?” diye sordu.

İŞSİZLİK SİGORTASINDAN KAÇ KİŞİ FAYDALANDI?

CHP Milletvekili Ali Demirçalı’nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesi şöyle: “Adana’da çalışabilir nüfusun il ve ilçeler bazında, 2002 yılından günümüze kadar bütün nüfusa oranı nedir? Belirtilen yıllar arasında Adana’da 4447 sayılı işsizlik sigortası kanunu kapsamından kaç kişi işsizlik sigortasından faydalanmak için başvurmuş ve yıllar itibariyle ne kadar ödeme yapılmıştır? İlimizdeki son verilere göre, yurttaşlarımız en çok hangi sektör ve branşlarda iş aramaktadır? Bu sektör ve branşlardaki işsizlik oranları nedir? Adana’da kayıt dışı istihdam oranı ve sayısı kaçtır? İlimizde istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılması için uygulanan politikalar nelerdir? Uygulamış olduğunuz işgücü politikaları neticesinde, yıllar itibariyle kaç kişiye istihdam sağlanmıştır? Bu çalışmalar için şimdiye kadar ne kadar ödenek ayrılmış ve bu ödeneğin ne kadarı kullanılmıştır?Adana ilinde il ve ilçeler bazında kadın işsizliği ne kadardır? 2002 yılından günümüze kadar rakamsal olarak veriler nedir? Kadın istihdamını artırmak için ilimizde ne gibi tedbirler alınmaktadır?”
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.