Chp İzmir İl Başkanı Engin: Toplum Bize Yeni Kredi Açmayabilir

Chp İzmir İl Başkanı Engin: Toplum Bize Yeni Kredi Açmayabilir

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, bu dönemde toplumun kendilerine yeni kredi açmayabileceğini belirterek, “Artık çok iyi belediye başkanlarına ihtiyacımız var.

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, bu dönemde toplumun kendilerine yeni kredi açmayabileceğini belirterek, “Artık çok iyi belediye başkanlarına ihtiyacımız var. Toplum artık bize yeni kredi açmayabilir bu dönem. 12’den vurmamız lazım.” dedi. Engin, yarın Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşmeden önce Karşıyaka belediye başkan adaylığını da değerlendirdi.

Yeni dönemde belediye başkanlarının sahip olması gereken özelliklere değinen İl Başkanı Engin, “Halkın içinde olacak, açık, saydam, kaynakları iyi kullanan, topluma dokunabilen, adalet duygusu gelişmiş insanlar olması lazım. Mevcutlar böyle değil demiyorum ama bir yönetim anlayışının ürünüydü bu arkadaşlarımız. Yeniden bile seçilse 30’u birden artık öyle davranmalılar. Zaten benim aday olma gerekçem o, yani halktan ve örgütten ciddi bir değişim talebi var.” şeklinde konuştu.

CHP'nin her kademesinde 20 yılı aşkın bir süredir emek verdiğini, son 17 aydır da il başkanı olduğunu belirten Ali Engin, bundan sonraki süreçte Karşıyaka’da belediye başkanı olarak çalışmak istediğini Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na açıklayacağını söyledi. Kılıçdaroğlu’na, Karşıyaka’daki diğer aday adaylarıyla eşit şartlarda yarışmak istediğini söyleyeceğini belirterek, “Ben zaten genel başkana, diğer arkadaşlar gibi eşit koşullarda yarışmak istiyorum diyeceğim. ‘Aday sensin, seni açıkladım, hadi git.’ demez zaten genel başkan, ben zaten bunu beklemiyorum. Diğer orada altı yedi arkadaşımız gibi anket mi yapılacak, eğilim yoklaması mı yapılacak veya keyfi mi davranılacak, her türlü yöntem var siyasette, ben o koşullara bağlıyım. Kimseden ayrıcalık da istemiyorum, hattâ mümkünse ön seçim yapılsın. Örgüt karar versin, ben de karar vermeyeyim. Genel başkanımız da, ‘Adayım sensin.’ demez yani. Bizim beklentimize destek olursa ben görevimden ayrılırım.” dedi. Kılıçdaroğlu’nun, ‘Partiyi sen yönet, başkasını aday yapacağız.’ demesi durumunda da görevinin başında olmayı sürdüreceğini aktaran Engin, “Genel başkan parti yararını öyle görüyorsa kırılmam. O görevi, daha çok hizmet etmek için istiyorum.” diye konuştu.

İl başkanı olarak Karşıyaka’dan aday adayı olmak istemesine yönelik eleştirilere de cevap veren Engin, etik dışı bir durum olmadığını söyledi. Bunun demokratik hakkı olduğunu vurgulayarak, “Parti üyesi olmayan arkadaşlarımız bile büyükşehir, ilçe belediye başkan adayı oluyorlar. Bizim de partide yalnızca il başkanlığı sürecinde değil, 20 yıldan beri her kademesinde görev yaptım. Yani hiç kimse, 'Falan adam parti üyesi bile değil, gelip büyükşehir belediye başkan adayı oluyor, niye il başkanı böyle bir şeye cüret ediyor?' dememeli, diyemez de, etik de bulmuyorum bunu. Yeterince hizmet ettim, isteyerek, bilerek, heyecan duyarak. Şimdi de fırsat varsa topluma hizmet etmek istiyorum, kentte yaşayanlara. Bu da benim en demokratik hakkım.” dedi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.