Ceza infaz personelleri sorunlarını dile getirdi

Ceza infaz personelleri sorunlarını dile getirdi

Ceza infaz personelleri sorunlarını dile getirdi

Türkiye genelinde 262 Ceza ve İnfaz Kurumu’nda görev yapan yaklaşık 40 bin personelin sorunlarını gündeme getirmek ve çözüm önerileri sunmak amacı ile kurulan, Ceza İnfaz Personeli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, (CİPDER) Genel Merkez Yönetimi Konya’ya geldi. CİPDER Konya Şubesi tarafından KTO Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan CİPDER Genel Başkan Yardımcıları Levent Preveze, Hakan Akıncı ve Dernek Saymanı Mehmet Şirin Can, Konya genelinde görev yapan 550 personelin sorunlarını dinledi.

CİPDER Genel Başkan Yardımcısı Levent Preveze, toplantının açılışında yaptığı konuşmada derneğin kuruluş amacı hakkında bilgi verdi. Preveze, “Ceza infaz kurumları çalışanları uzun yıllara dayanan sorunlarına ilişkin, bugüne kadar bireysel çözümler aramış, ancak yeterli olmamıştır. Günümüzde meslek grupları çalışanları bireysel çözüm yollarının yanı sıra, daha etkin ve hızlı çözümler üretilebilmek adına birlik ve beraberlik içinde hareket etmektedirler. Daha az sayıda elemanı bulunan meslek grupları dahi sorunların çözümü için bir araya gelebilmenin, toplu hareket etme yeteneğine sahip olabilmenin önemini kavramışken, yaklaşık 40 bin çalışanı bulunan bizlerin bir araya gelmeye daha fazla ihtiyacı vardır” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Hakan Akıncı’da yaptığı konuşmada, dernek olarak üyelerin sorunlarının çözümü için önemli projelerinin olduğunu söyledi. Akıncı, “Biz 40 bin çalışanı 120 bin ailesi ile 160 bin kişilik bir kitleyiz. Bu hafife alınacak bir rakam değil. Bunun için seçimlerden önce mutlaka siyasileri ziyaret ederek sorunlarımızı dile getirelim. Bizler kendi davamıza sahip çıkmamız lazım. Bu amaçla kurulan derneğimiz Türkiye’nin en büyük 2. derneği. Ve dernek olarak Türkiye genelinde güzel hizmetler yaptık. Sizlerden gelecek olan her türlü teklife açığız. Yeter ki bizler birlik olalım ve sorunlarımızı dile getirelim ve çözüm önerileri üretelim. Birlik olmaktan gelen güçle, hep birlikte sorunların üstüne gidildiği takdirde başarıya ulaşmak mümkün olacaktır. Derneğin ceza infaz personeli için bir fırsat olduğu bilinciyle tüm çalışan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

CİPDER Konya Şube Başkanı Erdem Öztürk’te konuşmasında, “Bizler devletin kanunları ve yüreğinden başka silahı olmayan ve görevini en iyi şekilde icra etmeye çalışan kişileriz. Konya ili ceza infaz kurumu çalışanları olarak insanlara saygılı, devletin ve milletin hizmetinde bulunan sıkıntılarını, sorunlarını sırtında taşıyan vefakar ve cefakar bir camiayız. Bu nedenle yaşadığımız sorunların çözümü ve birlik olabilmemiz için mutlaka bizim için kurulan derneğe sahip çıkmamız lazım” dedi. Programa katılan çalışanlar da sorunlarını dile getirerek genel merkez yöneticilerinden çözümü konusunda bilgi aldı.  Konuşmaların ardından Konya’da görev yapan Ceza ve İnfaz memurlarına başarılı çalışmalarından dolayı plaket verildi. 

 

ALİ SAİT ÖGE

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.