Cemo yaşlıların dua ve gönüllerini aldı

Cemo yaşlıların dua ve gönüllerini aldı

Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklere bir halka da Konya Lokantacılar Odası Başkanı Ali Osman Karamercan ekledi

Hafta nedeniyle düzenlenen etkinlik çerçevesinde Huzurevi’nde barınan yaşlıları Meram Yeni Yol Cemo tesislerinde ağırlayan Karamercan, “Yaşlılık her insan için değişik anlam ve önem ifade eder. Ayrıca yaşlılık hayatımızın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerekmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Her birey bir gün yaşlanacaktır. Bu nedenle yaşlanınca bize nasıl bakılmasını istiyorsak bizlerde şimdi yaşlılarımıza o şekilde bakmamız lazım. Bu vesile ile Huzurevi’nde barınan yaşlılarımızı burada ağırlamak istedik. Gönüllerini ve dualarını alabildiysek ne mutlu bizlere” dedi.
Huzurevi Müdür Yardımcısı Osman Baybağan ise konuşmasında yaşlıları ağırlayan Cemo ve Lokantacılar Odası Başkanlığı’na teşekkür etti. Baybağan, “Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklere destek veren kurum ve kuruluşlarımız yaşlılarımızın gönüllerini ve dualarını alıyor. Bugün de Huzurevi sakinlerimiz gönüllerine göre bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı. Yaşlılarımız kendilerine gösterilen en küçük destekten veya gönüllerini alacak küçük bir ikramdan büyük mutluluk duyan kişilerdir. Bu çerçevede bizlere destek veren kurumlarımızın vesilesi ile yaşlılarımızı gezdiriyor ve güzel bir gün geçirmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bugün bizleri ağırlayan Lokantacılar Odası Başkanı Ali Osman Karamercan’a Oda ikinci başkanı İsmail Sezer’e ve Meram Cemo Tesisleri çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.
Kendileri için düzenlenen etkinlikte gönüllerince bir gün geçiren ve geleneksel Konya yemeklerinin tadını çıkaran yaşlılar ise her ne kadar kalabalık bir ortam da olsalar da yüreklerindeki hüzün gözlerine yansıyordu. Gençlere öğütler veren yaşlılar, “Bir gün herkes yaşlanacak. Onun için yaşlılara saygı ve sevgi gösterin, anne ve babanızın kıymetini bilin. Onları kıracak veya küstürecek davranışta bulunmayın” diyerek gençlerin geleneklerine ve manevi değerlerine bağlı olmalarını istedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.